SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin seyircisiz maç cezası nedeniyle, Spor Toto Süper Lig’de Akhisar Belediyespor ile Kadıköy’de yaptığı mücadelede tribünlerde kadınlar ve çocuklar yer aldı.

Beşiktaş derbisinde, taraftarların neden olduğu kötü ve çirkin tezahüratların bu sezon 4. kez tekrarlanmasıyla, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği cezanın ardından, mücadeleyi sadece kadınlar ile 12 yaş ve altı çocuklar tribünden takip etti.

Sarı-lacivertli takım, seyircisiz maç cezasının bu şekilde uygulanmaya başladığı 2011-2012 sezonundan bu yana, Kadıköy’de 10. kez kadınlar ve çocukların bulunduğu tribünler karşısında mücadele etti. Sarı-lacivertliler bundan önce 8’i lig, 1’i kupa olmak üzere 9 maçta kadınlar ve çocukların bulunduğu tribünler önünde maça çıkmıştı.

Kadın ve çocuk taraftarlar tribünlere girdikleri ilk andan itibaren büyük bir coşkuyla maçı bekledi. Tribünlere gelen yaklaşık 25 bin kadın ve çocuk taraftar, maç başlayana kadar tezahürat yaptı.

Akhisar Belediyespor’un az sayıdaki kadın ve çocuk taraftarları da maçı misafir seyirci tribününden takip etti.

Türk Telekom kale arkası tribüne taraftar alınmazken, bu tribünün üst bölümüne, tribünü tamamen kapatan sarı ve lacivert renklerdeki büyük bayrak serildi.

Yayınlanma Tarihi:20:53,