SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SPORX’in haberine göre Fenerbahçe’den ayrılarak doğduğu kulübe dönen Alex de Souza, Brezilya basınında transfer iddiaları ile yer almaya devam ediyor.

Kaptanı olduğu takımı Coritiba ile Brezilya 1. Ligi Serie A’da son haftada ligde kalmayı garantileyen Alex’in adı bir süredir Palmeiras ile anılmaya devam ediyordu. Brezilya’da sezonun bitmesinin ardından Coritiba başkanı Vilson Ribeiro de Andrade, Alex’in takımda kalması için elinden geleni yapacağını ifade ederek onu kaybetmemek için sözleşme uzatma teklifi yapacakların ifade etti.

Vilson Ribeiro de Andrade, bir süredir aralarının açık olduğu bilinen Alex hakkında yaptığı açıklamada, “O olmadan Coritiba düşünülemez. Kaptanımız olağanüstü bir oyuncu ve herkesi kendisine hayran eden bir isim. Biliyoruz ki onun da içinde Coritiba sevgisi var. Bizimle kalacağına eminim” ifadelerini kullandı.

Brezilya basınına göre Alex’in takımda kalması için Coritiba’nın başına geçecek yeni teknik direktörün büyük etkisi olacağı kaydedilirken başkan Andrade’nin yıldız ismin sözleşmesini 2014 sonuna kadar uzatma teklifinde bulunacağı iddia ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:16:54,