SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde ikinci tur kura çekimi pazartesi günü UEFA’nın İsviçre’nin Nyon kentindeki merkezinde gerçekleştirilecek.

Devler Ligi’ne 4 takımla katılan İngilizler, fire vermeden 4 takımla kuraya katılacak. Manchester United ve Chelsea; grup lideri olarak, Manchester City ile Arsenal de grup ikincisi olarak kura çekiminde yer alacak.

İngiliz gibi Almanlar da eksiksiz olarak üst tura çıkmayı başardı. Böylece Alman takımları Şampiyonlar Ligi tarihinde ilk defa son 16’ya dört takımla katılmayı başardı. Buna göre; gruplarını ilk sırada tamamlayan geçtiğimiz yılın finalistleri Bayern Münih ile Borussia Dortmund birinci torbada yer alacak. Bayer Leverkusen ile Schalke ise ikinci torbada.

İngilizler ve Almanların Devler Ligi’ne 8 takımla devam etmesi nedeniyle Galatasaray’ın kurada çekeceği rakibin bu iki ülkeden olma ihtimali bir hayli yüksek. Zira aynı ülke takımları birbirleriyle eşleşemiyor. Ayrıca temsilcimiz Galatasaray aynı grupta mücadele ettiği Real Madrid ile de eşleşmeyecek.

NAPOLI’NİN ŞANSSIZLIĞI

Bu arada Galatasaray eksi 6 averajla gruptan çıkmayı başararak Şampiyonlar Ligi’nde en kötü averajla ikinci tur bileti elde eden takım oldu. Bununla birlikte Napoli topladığı 12 puanla Dortmund ve Arsenal’in de bulunduğu gruptan çıkmayı başaramadı. Buna karşın Zenit, 6 puan ve eksi 4 averajla ikinci tura çıktı.

(Ntvspor)

Yayınlanma Tarihi:16:57,