SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Fransa’nın Lille takımından sezon başında transfer ettiği Kamerunlu yıldız Aurelien Chedjou, Juventus zaferinin ardından Fransız basınına açıklamalarda bulundu.

İşte Chedjou‘nun gelen sorulara cevapları;

– Aurelien, zorlu hava koşulları Juventus’u elemenizde yardımcı oldu mu?

“Hava koşulları her iki takım için de aynı dezavantajları doğurdu. Oynanan futbola bakarsanız bu dediğimi göreceksiniz. Biz bozuk zeminde nasıl oynamamız gerektiğini düşündük ve doğru futbolu oynadık. Yapmamız gerekenin Drogba’ya hava topu atıp oyunu oradan kurmaktı. Böyle bir atak sonucu da Sneijder ile golü bulduk”

– İstanbul bu sonuç sonrası çıldırmış olmalı…

“Şu anda bir restorandayım ve sokaklardaki insanları görmelisiniz. Bütün taraftarlar mutlu ve ben de onları mutlu ettiğimiz için çok mutluyum. Burada insanlar futbolu yaşıyorlar ve eğer her şey iyi gidiyorsa, bir şeyler başardığınızı hissediyorsunuz. Bu gece, sokaklarda yürümek bile kolay değil”

“MADRID’İN 10 KİŞİ KALMASI BİZİ GEVŞETTİ”

– Sadece iki hafta önce Real Madrid karşısında ağır bir mağlubiyet aldınız. Üstelik, uzun süre 1 kişi fazla oynadınız. O günden bu güne neler değişti?

“Madrid maçında bir şeyler yolunda gitmedi. Onların bir anda 10 kişi kalması bizi biraz gevşetti. Kazanmak için elimizden gelenin tamamını yapmadık. Biz çok kötüydük, hatalar yaptık. Şanslıydık ki Ronaldo o maçta oynamadı. O karşınızdayken hatalar yapıyorsunuz. Bugün ise, maçı nasıl kazanacağımız biliyorduk ve çıktık yüzde 100’ümüzü verdik. Galibiyetin arka planında bu var”

– Son 16 turunda Paris’i ister misin?

“Bütün tur atlayan takımlar belli bir kalitenin üzerinde oldukları için bunu başardılar. Paris de oldukça kuvvetli bir takım. Son 16 turuna kaldığımızı biliyoruz ve sahaya çıktığımızda en iyi performansımızı sahaya koyacağız. Hangi rakip gelirse gelsin, kendi kalitemizin de farkında olarak oynayacağız. Belki bizi favori göstermeyecekler ama bütün Türkler’in kalbi bizimle olacak.”

Yayınlanma Tarihi:11:06,