SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabrın sonu

12 Aralık 2013

G.SARAY, bu balçık gibi sahada tam olarak oynanması gerektiği gibi oynadı. Hakemin bir gün önce gereksiz yere erteleme kararı alması, UEFA'nın da kesin talimatla dün oynatılmasını istemesi sebebiyle temizlik çalışmaları acele şekilde yapıldı. Top bazı bölgelerde normal, bazı yerlerde ağır gidiyordu. Kimi bölgelerde de kıpırdamıyordu!

ANCAK Galatasaray maçın her bölümünde sabırlıydı ve hiçbir zaman disiplinden kopmadılar. Drogba'nın indirdiği toplardan biri gol olacaktı. Burak kaçırdı ama Sneijder kaçırmadı. Kadronuzda Drogba ve Sneijder gibi dünya yıldızları varsa her karşılaşmayı çevirebilirsiniz.

LİGDE istikrarsız giden Aslan, Avrupa'daki farkını bir kez daha gözler önüne serdi. Türk futbol tarihinin en önemli galibiyetlerinden birine imza atıldı. Galatasaray, gruptan çıktı. Bundan sonra kim gelirse gelsin önemli değil… Herkes çok güçlü ama sarı-kırmızılılar bu sabırlı oyun tarzını ve disipline verdiği önemi değiştirmezse mesafe kat edebilir.

DÜN soğuk hava ve mesai saatine rağmen stada gelen G.Saray taraftarlarına da ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Bu kitle, iş saatinde veya özel günlerde bile tribüne gelen kitleydi. Yani profesyonel taraftarlardı. 15.00'te başlayan Şampiyonlar Ligi maçında nasıl destek olunacağı konusunda ders verdiler. Tek kelimeyle kusursuzdular. HAKEMİ çok iyi etkilediler. Düdükler çalmadan önce onlar zaten kararı hep birlikte haykırıyordu.

SONUÇTA onların da katkısıyla stat dışındaki milyonlarca Galatasaray taraftarı, mutluluktan uçuyordu…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek