SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek hafta sonu oynanacak Galatasaray maçı öncesi Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde Juventus’u elemesinin ülke adına çok önemli olduğunu ifade eden Özdilek, “Söze Galatasaray’ın galibiyetiyle başlayalım. Avrupa’da önemli bir galibiyet aldılar. Aldıkları galibiyet ülke adına da çok önemliydi. Öncelikle bunun için Galatasaray’ı kutluyorum” dedi. Futbolun sadece saha neticeleri olmadığını belirten Özdilek, “Ama tabi her şey sahadaki neticeler değil. Saha içiyle birlikte alt yapı, tesisleşme, seyir kalitesi gibi şeyler de çok önemli. Bu konuda halen geriyiz” diye konuştu.

“BURSASPOR MAÇINDA BİR PUANDAN FAZLASINI HAK ETTİK”

Bursaspor maçında 3 puanı ellerinden kaçırdıklarını söyleyen Özdilek şunları söyledi: “Bursaspor maçı bizim için çok önemliydi. Kazanmak için gittik. Özellikle Gaziantepspor maçının ikinci yarısında gösterdiğimiz ciddi bir performans vardı. Bunu devam ettirmek istiyorduk. Bursa’da o seyirci önünde oynamak çok kolay değil. Maçı avuçlarımızın içinden kaçırdık diyebilirim. Sonuca geldiğimizde 1 puan da çok kötü değil. Maçtan önce 1 puan nasıl deseler belki derdim ama oyunu izleyince çok daha fazlasını hak ettiğimizi söyleyebilirim.”

“3 EKSİK VAR”

Galatasaray maçı öncesi 3 oyuncunun eksik olduğunun altını çizen Özdilek, “Bu maçtaki eksiklerimiz; Uğur ve Doğa cezalı, Deniz de sakat olarak gözüküyor. Sedat çalışmalara başladı. Serkan Kurtuluş’un durumu belirsiz” şeklinde konuştu. Ligin devre arasına kadar oynanacak 3 maçı da kazanmak istediklerini ifade eden Özdilek, “Önümüzde 3 maç var, bu 3 maçın 3’üne de talibiz. Her zaman söylüyorum bunu tüm maçlarımızı kazanacak gücümüz var. Moral, motivasyon, zihinsel ve fiziksel olarak maça hazırız” dedi.

“FIRSATÇILIK YAPMAK İSTEMEDİK”

Galatasaray maçının ertelenmesi konusuna sıcak bakıyoruz diyen Özdilek şu ifadeleri kullandı: “Galatasaray tarafından bir erteleme talebi geldi. Biz de açıkçası fırsatçılık yapmak istemedik. Kabul ettik taleplerini ve şimdi beklemedeyiz. Hava şartları futbol için pek elverişli değil son dönemlerde. Özellikle Ankara,Sivas,Kayseri gibi şehirlerde ciddi sorunlar yaşatıyor. Galatasaray ile planlanan Cumartesi akşamı maç yapsak hava sıcaklığı -11 derece olacak. Oynayan futbolcu için de zor tribündeki taraftar için de çok zor olacaktı. Federasyonun bu handikapları düşünerek bu saatleri açıklaması çok daha sağlıklı olur. Yine iki hafta sonra Beşiktaş ile akşam 20:00’de oynayacağız. Saydığım bu şehirlerde maç saatlerini erkene almak çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.”

“ALT YAPIDAN OYUNCU YETİŞTİRENLERE VERİLEN TEŞVİK ARTIRILMALI”

Federasyonun alt yapıdan oyuncu yetiştiren kulüplere verdiği teşviği artırması gerektiğini işaret eden Özdilek, “Bursaspor maçının son 10 dakikasında 5 tane Gençlerbirliği alt yapısından yetişmiş oyuncu vardı sahada. Gençlerbirliği gibi alt yapıya önem veren bir takım için bu çok önemli ve değerliydi. Bu bizi çok mutlu etti. İlerleyen dönemler de bu sayı artarsa hem Gençlerbirliği gibi alt yapıya önem veren takımlar kazanır hem de Türkiye futbolu kazanır. Federasyon alt yapıdan oyunc

Yayınlanma Tarihi:12:10,