SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’daki en büyük hayalinin sarı-kırmızılı forma altında 100. maçına çıkmak olduğunu ifade eden Melo, “Öncelikle İtalyan basınının genel yorumu için Galatasaray ve Kopenhag bu grubun karameli olur demişlerdi. Evet karamel olduk ama acı bir karamel olduk. Boğazlarında kaldı. Juventus da benim eski kulübüm konuşmak istemiyorum. Biz bu maç kazanmayı hakettiğimizi sahada gösterdik. Şunu söyleyeyim, gelecekle ilgili konuşmak için erken. Benim şu anda kendim için bir hedefim var. Galatasaray forması ile 100 maça çıkmak. Daha önce kariyerimde hiçbir takımla 100 maça çıkmadım. O yüzden 100. maç benim için çok özel olacak.” dedi.

Juventus karşısında tarihe geçmek için mücadele ettiklerini ifade eden Melo, “Herkesin içindeki istek bende dışarıya yansımıştı. Bu maçı kazanmak Galatasaray tarihinde yer almak istiyorduk. Herkes üzerine geleni yaptı. Taraftarımız da iki günde de gelip bizi destekledi ve biz de istediğimiz sonucu almış olduk. Aslında Ronaldo’nun Messi’nin bile eleştirildiğini gördüğümüz zaman şunu unutmamamız lazım. Ben hergün buraya antrenmana geldim. Bazen teknik aksaklıklar olabilir ama, ben bir savaşcıyım. Bu formanın hakkını vermek için mücadele edeceğim.” şeklinde konuştu.

Juventus’a ince ince mesajlar gönderen Melo, “Juventus bizi nasıl karamel gibi görüyorsa, ki söylediğim gibi karamel boğazlarına takıldı. Bu futbol. Bana sorarsanız Barcelona ve Bayern Münih isterim. Bunlar belki zor takımlar ama, bu futbol. Biz geçen sene burada nasıl Real Madrid’i yendik, bu sene de herkesi yenebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki fotoğraf savaşına da değinen Melo, “Kayseri’de gol olduğu anda güzel bir andı. Bir anda orada çıktı. Taraftarımıza koştuk ve öyle bir poz verdik. Ondan sonra rakibimiz de bunun aynısını, kopyasını yaptı. Bu da demek ki bizi takip ediyorlar. Biz bunu kimseye bir hareket olarak yapmadık. Demek ki bizi takip ediyorlarmış. Rakibimiz oynadığı zaman ben kimseyi taikp etmiyorum, diğer ligleri izliyorum. Onlar demek ki bizi takip ediyorlarmış, güzel.” dedi.

(sporx)