SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ULEB Avrupa Kupası’nda bir üst tura yükselen Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, Khimki maçının ardından tek düşüncelerinin Beko Basketbol Ligi’ndeki Galatasaray Liv Hospital maçını kazanmak olduğunu bildirdi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, ULEB Avrupa Kupası’nda Rus ekibi Khimki’ye yenilerek bu sezon İzmir’deki 9 maçlık yenilmezlik serilerinin sona erdiğini belirtti. Khimki’nin bütçe olarak kendilerinin üstünde Avrupa Ligi ayarında olan bir ekip olduğuna değinen Sarıca, “Maçın içine girmekte sıkıntı yaşadığımız ve rakibin yüksek hücum gücünü kullandığı bir gecede mağlubiyeti hak ettik. Genele baktığımızda, yeni bir kadro ile Pınar Karşıyaka olarak Eurocup'ta bir üst tura çıkmak, bizi ve camiamızı sevindiriyor. Şimdi önümüzde çok daha zorlu bir grup ve mücadele olacak. Burada da en iyisini yaparak bir tur daha geçmek en büyük arzumuz.” dedi.

TAKIM OLARAK HERKESİ YENEBİLİRİZ

Açıklamalarına devam eden tecrübeli koç, “Bugün yeni bir gün ve gündemimizde sadece hafta sonu evimizde ağırlayacağımız Galatasaray Liv Hospital maçı var. Galatasaray takımı her türlü talihsizliklere rağmen çok iyi bir kadroya ve Ergin Ataman gibi değerli bir koça sahip. Fakat odaklandığımız tek şey kazanmak ve ligin seyrine etki etmek. Esas olan da, takım olarak herkesi yenebileceğimizi bilmek ve bu inanca sahip olmak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:17:53,