SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ikinci tura yükselmesi Alman basınında geniş yer aldı.

Kicker dergisi, Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Galatasaray’ın sahasında Juventus’u 1-0 mağlup etmesini “şanslı bir galibiyet” olarak nitelendirerek, karşılaşmanın tek golünü atan Hollandalı Wesley Sneijder’in altın golü attığı belirtildi. ”Sneijder kar kralı” ifadesi kullanılan haberde, yoğun kar yağışı sonucu zeminin futbol oynamaya müsait olmaması nedeniyle salı akşamı oynanacak maçın ertesi güne ertelendiği hatırlatıldı.

Dergide yer alan başka bir haberde ise Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte’nin ”Bu futbol değil” sözlerine dikkat çekildi. Maçın kötü saha koşullarında oynandığı belirtilen haberde, Juventus’un hiç şüphesiz sadece çarşamba günü oynanan karşılaşmayla Şampiyonlar Ligi’ne veda etmediği, Kopenhag’a ve kendi sahasında Galatasaray’a karşı puan kaybetmesinin bunda önemli rol oynadığı ifade edildi.

Berlin'de yayınlanan ”B.Z” gazetesi de Galatasaray'ın bir üst tura çıkmasını ”İstanbul karda Juventus’u eledi” başlığıyla okuyucularına duyurdu. Haberde, Galatasaray’ın Sneijder'in golüyle kış kaosunda tur atladığı belirtildi.

”Süddeutsche Zeitung” adlı gazete ise İstanbul’da kar fırtınasındaki garip iki günden sonra Galatasaray’ın Juventus’u Şampiyonlar Ligi’nden eleyerek sürprizin gerçekleştiği ifade edildi.

Tagesspiegel gazetesi de ”İstanbul'da kar valsi” başlığıyla verilen haberde, Galatasaray'ın tuhaf bir maçta Juventus’u şoke ettiği kaydedildi. Haberde, maçın oynandığı zeminin kar yağışından sonra futbol oynamaya elverişli olmadığı savunuldu.

Yayınlanma Tarihi:14:53,