SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sağlam, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta kötü hava koşullarından dolayı sıkıntılı bir zaman geçirdiklerini belirterek, tesislerdeki zeminin buzla kaplı olması nedeniyle sağlıklı bir şekilde antrenman yapamadıklarını kaydetti.

Buna rağmen Kayseri Erciyespor maçından galibiyetle ayrıldıklarını vurgulayan Sağlam, şöyle konuştu:

“Oyun kalitesi anlamında çok istediğimiz olmadı ancak ikinci yarısı iyi olan bir karşılaşmayı sabırlı oynayıp kazanmasını bildik. Bu hafta yine başka bir Kayseri deplasmanımız var. Kayserispor maçında daha iyi ve güzel bir oyunla üç puanı alıp ligin ilk devresini zirve mücadelesi içinde bitirmeyi planlıyoruz. Hiçbir maç kolay olmuyor. Kayseri’de bizi zorlu bir maç bekliyor. İyi bir oyun ve güzel sonuçla ayrılabilirsek bundan sonraki haftalar da bizim için iyi geçecek. Takım olarak son 3 haftada kart görmedik. Cristobal Jorquera toparlandı. Bir kaç gün içinde sakatlık olmazsa karşılaşmada değerlendirmeyi düşünüyoruz.”

Sağlam, Eskişehirspor’un ligin ikinci yarısına hazırlıkları için programının belli olduğuna değinerek, siyah-kırmızılı futbolculara ilk yarının son maçının ardından 4 Ocak’a kadar izin vereceğini bildirdi.

HAZIRLIĞIMIZI ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Antalya’da 4-13 Ocak’ta kamp yapacaklarını dile getiren Sağlam, “Gelecek hafta, Ziraat Türkiye Kupası’nda Fethiyespor’u yenersek grup maçlarımız 15 Ocak’ta oynanacak. Sezonun ikinci yarısı grup maçlarıyla başlayacak. O döneme hazırlığımızı Antalya’da gerçekleştireceğiz. İki hazırlık maçı yapma düşüncemiz var” dedi.

Sağlam, Eskişehir’de iklim şartlarının sert geçtiğini ve antrenmanları altyapı tesislerindeki suni çim sahada yaptıklarını anlattı.

Bu durumu Eskişehirsporlu yöneticilere ilettiğini belirten Sağlam, “Biran önce alttan ısıtmalı antrenman sahalarına kavuşmalıyız. Stadın alttan ısıtmalı olması gerekiyor. Eskişehirspor hedef kovalayan bir takım olacaksa bu sorunları bir an evvel halletmelidir. 10 gündür antrenman yapamıyoruz. Maçlara kısıtlı imkanlarla hazırlanmaya çalışıyoruz. Hangi şartlarda mücadele ettiğimiz bilinsin” diye konuştu.

DUA EDELİM DE ELİMİZDEN OYUNCU KAYBETMEYELİM

Sağlam, bir gazetecinin “Devre arası transfer var mı?” sorusu üzerine, şunları söyledi:

“Kulübün ekonomik durumu ortada. Şu şartlarda transfer yapma lüksümüz yok. İçeride oyuncusuna ödeme yaparken zorlanan bir takımın, ekstra bir maliyet çıkartarak oyuncu transfer etmesi hoş değil. İçeride oynayan oyuncular ‘madem paranız varsa, bizim paramızı ödeyin’ der. İçeride mücadele eden oyuncunun emeğini görmezden gelme lüksü içinde değiliz. Kimse büyük bir beklenti içine girmesin. Dua edelim de elimizden oyuncu kaybetmeyelim. Camiamızdan ve taraftarımızdan bu durumları göz önünde bulundurarak, kulübe ve takıma karşı beklentilerini aşağıya çekip, biraz daha hoşgörüyle bakmalarını istiyoruz. Bu sıkıntıları birlikte göğüsleyeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:15:57,