SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Del Bosque katıldığı bir tanıtımda, FIFA Altın Top ödülüyle ilgili gazetecilerden gelen sorular üzerine, ”Oyumu iki İspanyol futbolcuya kullandım. Çünkü geçmiş yıllardaki başarılarının yeterince tanınmadığı görüşündeyim ve hiçbir Barça-Madrid savaşına girmek istemiyorum. Bu duygularla oy kullandım. (Altın Top) Oy verdiğim İspanyol futbolcunun, bu sezonun en iyileri arasında olmaması olasıdır futbolcular ve bireysel olarak ödüllendirilmediler” cevabını verdi.

Del Bosque, her şeye rağmen ”Messi ve Ronaldo’nun dönemi” diyerek futbolda şu anda en iyi isimlerin bunlar olduğunu da kaydetti.

Del Bosque, Altın Top için teknik direktör adaylarını ise şöyle değerlendirdi:

”Ferguson, kariyerinin tanınması bakımından aday olarak gösterildi. Bayern Münih ile her kupayı kazanan Heynckes’in yılın yarısının en iyi teknik direktörü olduğu tartışılmaz. Benitez’e de oy kullandım, çünkü İspanyol teknik direktörleri olağanüstü bir şekilde temsil ediyor ve üçüncü olarak Scolari. Çünkü Konfederasyon Kupası’nın kazananı oydu.”

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü, 2014 Brezilya Dünya Kupası finalleri için yapılan kura çekimiyle ilgili olarak ”Kura kuradır. Bize de bu çıktı” diye konuştu.

Kalan dönemde Dünya Kupası’na en iyi şekilde hazırlanmaları gerektiğini belirten Del Bosque, “Aklımız, rekabet ruhumuz iyi olmalı ve en iyi fizik kondisyonuna sahip olmalıyız. Daha sonra kiminle oynayacaksak oynarız. Belki şanslı bir kura çekmedik, ama hangi grupta olursak olalım, benim cevabım aynı olurdu” dedi.