SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın ve Fildişi Sahilleri’nin kalbi durumunda olan “Big Legend” (Büyük Efsane) lakaplı Didier Drogba, kendi ülkesinin basınına açıklamalarda bulundu.

Drogba, Galatasaray ile ilgili son dönemlerdeki genel performanslarıyla alakalı olarak; “Kulüp zor bir durumdan geçti. Taraftarlar her zaman olumlu düşünsün çünkü bu takım zor duruma da düşse düzelecektir. Bazı taraftarların zaman zaman şikayet ettiğini duyuyoruz ama bu takım ne zaman kötü duruma düşse kazanarak yoluna devam edecektir. Bu hiçbir zaman unutulmasın. Bu futbol. Taraftar ve futbolcuların birlikte kalması gerekiyor çünkü bu Galatasaray’ın tarihinde var. İşin benimle ilgili kısmına gelecek olursak, ben her zaman takımın kazanması için savaşırım” dedi.

Drogba, Nelson Mandela ile ilgili olarak; “Bunu Mandela Afrikalı olduğu için söylemiyorum, o dünya için çok büyük bir kayıp. O ayrılmış insanları bir araya getirdi. Gençlere ve dünyanın her yerinde bulunan insanlara güçlü mesajlar verdi. Onun savaşı ölümüyle sona ermedi. O hala 27 yıl hapisten çıkıp nasıl başkan olduysa, insanların içlerinde öyle yaşıyor. İleride, tekrar Mandela ile buluşacağız. Onunla şahsen konuşma imkanı da buldum. Çok yüce bir adamdı. Onun nasıl biri olduğunu hayal bile edemezsiniz. Afrikalılar olarak böyle bir güçlü insana sahip olduğumuz için çok şanslıyız” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:10:50,