SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa zaferlerine bir yenisini daha ekleyen Galatasaray’da büyük bir mutluluk yaşanırken teknik direktör Mancini’nin gündeme damga vuran açıkmalarına G.Saray CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan’dan açılım geldi…

İtalyan teknik adam Mancini’nin karşılaşma sonrası yaptığı “Geçen sene G.Saray’ın çıktığı grup daha kolaydı” açıklamasının kamuoyunda “Terim’e gönderme” olarak yorumlanmasının doğru olmadığını belirten Lütfi Arıboğan, “Bu bir gerçek ama hocamız bunu Fatih hocaya taş atmak için söyleyecek bir insan değil” açıklamasını yaptı.

“HOCAMIZ, TERİM’E GÖNDERME YAPMADI”

Tarihi zafer sonrası Sporx.com’a özel açıklamalarda bulunan Arıboğan, “Hocamızın bu ifadeleri Fatih hocaya bir gönderme olarak algılamış. Bu doğru bir yaklaşım değil. Çünkü hocamız böyle biri değil. Söylediği doğru. Bu bir gerçek. Geçen seneki grubumuzda baktığınız zaman gruptan çıkmak için önümüzde favori olan bir tek M.United vardı. Braga ve Cluj’un durumları malum. Braga’da zaten grubu da sonuncu bitirdi. Ama bu sene gruba bakan Real Madrid ile Juventus çıkar diyordu. İki grubu kıyasladığınızda bu senenin geçen seneden daha zorlu olduğu tartışmasız bir gerçek. Hocamızın geçen seneki grubun bu seneki gruptan daha kolay olduğunu söylemesi tartışılmaz. Bunun altında başka birşey aranmamalı” dedi.

“ERTELEME OLMASAYDI DA KAZANIRDIK”

Arıboğan şimdiki hedeflerinin iyi bir kura çekmek olduğunu belirterek, “Allah’a şükürler olsun üç kulvarda yolumuza devam ediyoruz. Avrupa için hedefimiz bu zorlu gruptan çıkmaktı çıktık ve hedefimizi yakaladık. Şimdi diğer kulvarlarda ligde ve Türkiye kupasında hedeflere varmak. İnşallah 2013-2014 futbol sezonunda üç kulvarda da hedefini yakalayan bir Galatasaray göreceğiz” dedi. Sarı-kırmızılıların CEO’su Arıboğan, maçın ardından gündeme gelen “Avrupa garanti olunca takım ikinci gün rahat oynadı ve kazandı” yaklaşımına da değinerek, “Ben bu bakış açısına katılmıyorum. Sonuç açısından maçın ilk gün oynanmasıyla ikinci gün oynanması arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bizim ilk günü o ilk 30 dakikada ortaya koyduğumuz futbol oyun unutuluyor. Biz o ilk günde sahaya kazanmak ve galibiyet için çıktık ve üstün tarafta bizdik. Bana göre ilk gün oynansaydı da yine galip gelen taraf biz olurduk. Çünkü bu şekilde başladığımız maçların sonuçları bugüne kadar iyi olmuş. Ben o salı günü ilk 30 dakikalık futbolu görünce açıkçası maçla ilgili umudumu artartıştım. Ama herşey bir tarafa bu galibiyet bu zafer çok iyi oldu” dedi.

“TRANSFER İLE İLGİLİ NE GEREKİYORSA YAPILIR”

Arıboğan, transferle ilgili henüz teknik kadrodan önlerine bir talep gelmediğini belirterek, “Geldiğinde gereken yapılır.Bu arada bazı oyuncularımız için birilerinin bize gelip gittiği teklif getirdiği yazılıp çiziliyor. Bunlar doğru değil” açıklamasını yaptı. Arıboğan, Ziraat Türkiye Kupasınnda Balıkesirsporla ilgili oynanacak olan karşılaşmayla ilgili olarak da, “Buna henüz karar vermedik. Hafta sonu G.Birliği maçındaki duruma bakarak karar vereceğiz. Bir de arkadaşlar talimatları inceliyor. Acaba talimatlar il dışında bir stada izin veriyor mu buna bakacağız” dedi.

(Sporx)

Yayınlanma Tarihi:15:44,