SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Türk Telekom Arena Stadı'nda salı günü oynanan Galatasaray-Juventus karşılaşması sırasında başlayan yoğun karyağışı nedeniyle sahanın kar altında kalması ve müsabakanın 32’inci dakikada durdurulup ertelenmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.

“Bazı basın yayın organlarında, ‘TOKİ alttan ısıtma yok açıklaması yaptı’ şeklindeki haberler üzerine açıklama yapılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır” denilen açıklama şöyle:

“Öncelikle Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ), haberde ifade edildiği üzere statta “alttan ısıtma olmadığı” şeklinde bir açıklama yapılmamıştır.

İdaremiz tarafından 28 Eylül 2009 tarihinde sözleşmesi imzalanan, 52 bin seyirci kapasiteli çok amaçlı stadyum ve 4 bin 500 araçlık otoparktan oluşan spor kompleksi ikmal inşaatı işi, Varyap Varlıbaşlar Yapı San ve Turz. Yat. Tic. A.Ş. & Uzunlar İnş. San ve Tic. A.Ş. iş ortaklığının yükleniminde tamamlanarak, gözlemci olarak Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin de imzaladığı 13 Ocak 2011 tarihli tutanakla, Gençlik ve Spor GenelMüdürlüğü'ne teslim edilmiştir.

İş kapsamında çim saha alttan ısıtma sistemi uluslararası standartlarda yapılmış olup gerekli testler gerçekleştirilerek teslimi sağlanmıştır.

Eksik ve kusurlu işler ise geçici kabul komisyonu tarafından 08 Nisan 2011tarihli tutanak ile tamamlanmış, TOKİ, Galatasaray Spor Kulübü Derneği ve yüklenici firma tarafından eksiklerin giderildiği tutanağa bağlanmıştır. İşin geçici kabul tutanakları 15 Nisan 2011, kesin kabul tutanakları ise 17 Nisan 2013 tarihinde İdaremizce onaylanmıştır.

Anlaşılacağı üzere İdaremiz, Türk Telekom Arena Stadı'nı eksiksiz bir şekilde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne teslim etmiştir. Stadın kullanımından kaynaklanabilecek aksaklıklardan, İdaremizin sorumluluğu bulunmamaktadır.”