SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

18 Mart 1992’deki Galatasaray-Werder Bremen maçı… 10 Aralık 2010’daki Galatasaray-Juventus maçı… İki maç da Galatasaray adına akıl almaz bir şanssızlığa sahne oldu: Kar, sadece Galatasaray’ın maç yaptığı semte yağdı!

Galatasaray-Juventus maçındaki kar yağışı, akıllara 1992’deki Galatasaray-Werder Bremen maçını getirdi.

Kupa Galipleri Kupası çeyrek final rövanş maçında Galatasaray, Werder Bremen’i ağırlamış, mücadele karla kaplı zeminde oynanmıştı. Almanya’da 2-1 kaybedilen ilk maçın rövanşında Galatasaray bir türlü aradığı golü bulamamış ve 0-0’lık sonuçla elenmişti. Maçın akıllara kazınan anı ise son dakikalarda Rotariu’nun kale önünde vurduğu topun balçıklı zemine takılması ve turu getirecek golün kar yüzünden gerçekleşmemesi olmuştu.

İNÖNÜ’DE YAZ, SAMİ YEN’DE KIŞ Maçın Galatasaray adına kahreden bir bayka yönü ise o gün sadece Ali Sami Yen’in bulunduğu Mecidiyeköy semtine kar yağmasıydı. Bir kaç kilometre ötedeki İnönü Stadı’nın zemini tertemizdi, ancak Ali Sami Yen’in zemini bembeyazdı.

YİNE AYNISI OLDU Galatasaray’ın dün gece Juventus’u ağırladığı maç da benzer bir duruma sahne oldu. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, yoğun kar yağışının sadece TT Arena’nın da bulunduğu Sarıyer ile Maslak arasındaki bölgede görüldüğünü, İstanbul’un diğer bölgelerinde yoğun kar olmadığını söyledi.

NTVSpor