SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lazio’nun Boşnak asıllı Hırvat çalıştrıcısı Petkovic, Lazio’nun Formello’daki tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Gruptan çıkmayı garantileyerek ilk hedeflerinden birini gerçekleştirdiklerini belirten Petkovic, “Şimdi sırada grubu lider tamamlamak var. Bu maçta alınacak üç puan, Avrupa’daki geleceğimiz için çok önemli. Tabi moral açısından da çok önemli” dedi.

Son dönemde galip gelemeyen takımıyla yollarının ayrılma ihtimalinin hatırlatılması üzerine Petkovic, “Gereksiz konuşmalardan ziyade kendimizi sahada göstermek istiyoruz. Ben bu oyunculara, bu takıma inanıyorum. Takım olumlu bir çizgide. Sadece bunu sonuca yansıtamıyoruz” diye konuştu.

Alman golcü Miroslav Klose’nin, Trabzonspor’a karşı forma giyip giyemeyeceğinin sorulması üzerine Petkovic, “Klose fark yaratan bir oyuncu. Bu akşam antrenmandan sonra kendisiyile yarın oynayıp, oynayamayacağı konusunda görüşeceğiz ve ona göre karar vereceğiz” yanıtını verdi.

Petkovic, “Lazio’nun güvenini arkanızda hissediyor musunuz” yönündeki soruya, “Ben güçlü biriyim, o destek olmadan da ben kendimi güçlü hissediyorum. Hep aynı soruları yöneltmeniz de gereksiz, zaman kaybı” diyerek tepkisini dile getirdi.

“Juventus, UEFA Avrupa Ligi’nde favori olacak”

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bugün oynanan erteleme maçında Galatasaray’a yenilerek, yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek Juventus’a da değinen Vladimir Petkovic, “İtalyan futbolu için kötü bir sonuç. İtalyan futbolunda son dönemde Avrupa’da zaferler yok. Juventus güçlü bir takım ve UEFA Avrupa Ligi’nde favorilerden biri olacaktır” ifadelerini kullandı.

Brezilyalı oyuncu Felipe Anderson da Trabzonspor maçına hazır olduklarını ifade etti. Anderson, “Hem zihinsel, hem fiziksel olarak bu maça hazırız. Kazanmak istiyoruz. Grup birincisi olarak yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

Lazio’nun maçtan önceki son çalışmasının ilk 15 dakikası basına açık tutuldu. Antrenmanın bu bölümünde oyuncular kendi aralarında 5’e 2 top kapma çalıştı.

Yayınlanma Tarihi:22:10,