SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orman’dan G.Saray’a gönderme!

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı'nın Yapı inşaat ruhsatını Beşiktaş başkanı Fikret Orman'a teslim etti. Orman, Galatasaray'ın stadında oynanan ve kar yağışı yüzünden ertelenen Juventus maçına gönderme yaparak, "Bizim stadımızda böyle şeyler olmayacak" dedi.

Güncellenme: 15:33, 11/12/2013
Orman’dan G.Saray’a gönderme!

Beşiktaş yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu tören Beşiktaş Belediye binasında gerçekleştirildi.

Fikret Orman Türk Telekom Arena Stadı’nda dün akşam yaşanan sorunların Vodafone Arena Stadı’nda yaşanmayacağını ve stadın her türlü şartlara uyum sağlayacak şekilde dizayn edildiğini belirtti. Konuşmalardan sonra Beşiktaş Beldiye Başkanı İsmail Ünal ,Vodafone Arena Stadı Yapı İnşaat Ruhsatını Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman’a teslim etti.

İsmail Ünal: En güzel stat Beşiktaş’ın stadı olacak

Merasimde bir konuşma yapan Beşiktaş Belediyesi başkanı İsmail Ünal İnönü Stadı’nın tarihin içindeki konumuna  ve Beşiktaş taraftarı için önemine değindiği konuşmasında şunları söyledi: ”84 lü yıllarda üye olduğum Beşiktaş  kulübünün bu aşamasında sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyorum. Geriye baktığımızda dev başkan Süleyman Seba attığı ilk golle Beşiktaş tarihini yazıyordu. Bugüne geldiğimiz noktada ise değerli başkan Fikret orman ile birlikte güzel bir imza atıyoruz. İsimler değişecek ancak İnönünün ismi kalarak önemli olaylara imza atılmıştır. Oralarda Metin Oktaylar ,Can Bartular jübilelerini yapmıştır. Beşiktaş’ın çifte şampiyonlukları orada gerçekleşmiştir. 15 yıl aradan sonra şampiyonluklar orada gerçekleşmiştir. 100. yıla baktığımızda Balmumcudan stadyumumuza kadar bayrak uzanmıştır. Yüzüncü yılda yüzbinler aşılmıştır. O dönem çok mutluydum. 100. Yıldan sonra şampiyonluklar Çifte ve kutlamalar gördük. Stadyumun bugünü ile ilgili önemli çalışmalar yapıldı. Başkanın ve yönetimin adı elbette anılacaktır isimleri unutlmayacaktır. Önemli aşama kaydettiler.”

İsmail Ünal ayrıca stadın konumuyla ilgili ”Diğer rakiplerimizin stadları da güzel. Ama bizim 41 903 kişilik stadyumumuzda hakemin bitiş düdüğü çaldıktan sonra 20 dakikada stadyum boşalacaktır. Trafik sorununu çözdüğünüz zaman stadyumlar dünyanın her yerinde şehir merkezinde güzeldir. Beşiktaş’ın  stadyumunun projesi çok güzel. İyi bir proje.En güzel stadyum Beşiktaş’ın stadyumu olacak. Ben 3 yıllık parasını peşin vererek locamı ayırttım. Bugün çok önemlidir,başkana ve yönetime yürekten teşekkür ediyorum. Duyguların ötesinde bir söylemi dile getirdim. Biz Fikret orman ile aynı  yönetimde çalıştık. Onun takipçiliğini ve istekliliğini bilirim.”dedi.

Orman: Şartlar elverirse bu hafta başlayacağız

Başkan Fikret Orman ise İsmail Ünal’a teşekkür ederek bu projenin Beşiktaş’ın deleceği olduğunu belirterek ” Bu proje bizi çok heyecanlandıran bir proje,çok yol katetik.Bugünde sayın başkan bize burada inşaat ruhsatını verecek.Artık temel ve beton işlerine başlayacağız. Sayın başkan İsmail Ünal  bu noktaya gelinceye kadar bize çok destek verdi.Kendisi çok iyi bir Beşiktaş’lıdır” dedi.

Bundan sonra hızlıca inşaata başlayacaklarını belirten Orman ”Kamuoyunun buprojeye sahip çıkacağını düşünüyorum.Loca ve koltukları şimdiden satmaya başladık .Almak isteyenler geç kalmasın.Kış şartları elverirse bu hafta beton dökmeye başlayacağız.Yönetim olarak bu konuya çok sahip çıkıyoruz.Finans için bir kredi anlaşmasını yönetim kurulu üyemiz sayın Ahmet Ürkmezgil sonlandırmak üzere.Kendisinede buradan teşekkür ediyorum.Biz bir  işi yapmadan konuşmuyoruz hava atmıyoruz.Bu stadyumu Beşiktaş’lıların alınteri ve gayretiyle Beşiktaş’ın kendi kaynaklarıyla kimseye muhtaç olmadan yapıyoruz.Hayırlı olsun Allah utandırmasın.En büyük arzumuz efsane başkanımız Süleyman Seba’nın yeni statta  başlama vuruşunu yapmasıdır.”dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:25,