SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA, Galatasaray-Juventus maçının saat 15.00’te oynanmasına karar verdi. Karşılaşma, 32. dakikada hakem atışıyla başlayacak.

Şampiyonlar Ligi’ndeki Galatasaray-Juventus maçı yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenmişti. Maçın Portekizli hakemi Pedro Proença “sporcu sağlığı” açısından bu kararı aldığını belirtti.

UEFA, karşılaşmanın bugün saat 14.00’te başlayacağını ve kaldığı yerden devam (31. dakikadan) edeceğini açıkladı. Ancak daha sonra “hazırlıklar” gerekçesiyle maç saat 14.00’ten 15.00’e alındı.

İŞTE TT ARENA’NIN SON DURUMU

Maçın hakemleri ve UEFA yetkilileri TT Arena Stadı’na geldi. Hakem, zeminin mükemmel olduğunu söyleyip maçın oynanabileceğini belirtti. Ancak çatıda biriken karla ilgili bir problem olduğunu ifade etti.

İstanbul’daki kar yağışı devam ederken, Türk Telekom Arena’da görevliler saha zeminindeki karları temizlemeye başladı.

Bu arada UEFA yetkilileri de zaman zaman stat zeminini kontrol etti. Karşılaşma yoğun kar yağışı nedeniyle dün Portekizli hakem Pedro Proença tarafından 31. dakikada ertelenmişti. Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün “Maçın yarın saat 15.00’te oynanmasına konusunda mutabakata varıldı. Güvenlik güçlerinin organizasyonunda bir sıkıntı olursa veya hava şartları kötüleşirse, UEFA saatte oynama yapabilecek” dedi. Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan ise “Maç bugün oynanmazsa UEFA’nın maçı başka bir yere alma ihtimali var” ifadesini kullandı.

Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan da “Maç saat 14.00’te başlasaydı devre arası 10 dakika olacaktı ama şimdi 15 dakika olacak. Maç kaldığı yerden başlayacak” dedi. Erteleme maçıyla ilgili merak edilen bir diğer soru ise karşılaşmayı hangi kanalın yayınlayacağı… Maç Star TV’den yayınlanacak.

– İşte Arena’nın etrafından 09,00 itibarı ile son fotoğraflar;

Yayınlanma Tarihi:13:10,