SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’dan yankılar

Galatasaray ile Juventus arasında yoğun kar yağışının ardından ertelenen maça, İtalyan basını da geniş yer verdi.

Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkacak takımın belirleneceği kritik karşılaşma için "La Gazetta dello Sport" gazetesi, "Juventus fırtınada" manşetini atarken, hakemin karşılaşmayı, yoğun yağışın ardından karla kaplanan saha zemininin oyuncular için tehlike arz etmesi gerekçesiyle ertelediğini aktardı.
Haberde, Galatasaray ile Juventus arasındaki mücadelenin İtalyanca'da öğle yemeği saati anlamına gelen "Pranzo" zaman diliminde oynanacağı hatırlatılıldı.
Juventus'a yakınlığıyla bilinen "Tuttosport" gazetesi ise "Korkunç" manşetini atarken, maçın "inanılması güç bir hava" nedeniyle durdurulduğunu yazdı.
Haberde, maçın oynanan kısmında siyah-beyazlı takımın Llorente ile gole çok yaklaşmasına rağmen kazanının kar olduğu ifade edildi. Tuttosport'un internet sitesinin, "Türk şeyleri" şeklinde başlık atması dikkati çekti.
"Juve'ye erteleme. Maç bugün 14.00'te oynanacak ama kar riski devam ediyor" manşetini atan "Corriere dello Sport" da, kar fırtınası dolayısıyla iki takımın erteleme konusunda mutabık kaldığını yazdı.
"La Repubblica" gazetesi ise "İstanbul'da kar; Juve öğle vakti yeniden deneyecek" başlığını atarak maçla ilgili gelişmeleri aktardı ve iki takım arasındaki bunun üçüncü erteleme kararı olduğunun altını çizdi.
Bu arada, maçı yayınlayan İtalyan televizyonu da, kar yağışına karşı stat zemininin alttan ısıtmalı olmasına rağmen bu sistemin çalışmadığı belirtilerek, yaşanan bu durumun "enteresanlığından" bahsetti.