SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Galatasay-Juventus karşılaşmasının yoğun kar yağışı nedeniyle ertelemesinin ardından tartışma konusu olan zemin ısıtması hakkında açıklama yaptı.

NTV Spor canlı yayınına telefonla bağlanan Şükrü Ergün, zemin ısıtmasının foksiyonu hakkında bilgi verdi.

Statta zemin ısıtması olmadığı yönündeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Ergün, “Şu anda Türk Telekom Arena'nın tribünlerin ısıtma yok. Tribünlere doğalgaz bağlantısı yapılmadı. Zemin ısıtması 21 derecede son 2 haftadır eksiksiz çalışıyor. Zemin ısıtmanın fonksiyonu hakkında kafa karışıkılığı var. Zemin ısıtmasının birinci görevi, toprak içindeki organizmaları canlı tutarak çim zemini canlı tutmaktır. Foksiyonu zemindeki karı eritmek değildir. Böyle bir ısıtma olsa çimler yaşayamaz” şeklinde konuştu.

Stadın üstünün kapatılması hakkında açıklamalarda bulunan Ergün, “Stadın üstünün kapanması hakkında konuşmak istemiyorum. Bu konuda proje çalışmaları yapıldı. Ancak şu anda yapının durumu stadın üstünün kapanması için uygun değil. Yapının tekrar değişmesi gerekiyor” dedi.

Kar yağışı başladığında zeminin üstü kapatılamaz mıydı? Sorusuna Ergün, “Yurt dışında böyle bir uygulama var mı bilmiyorum. Yapılıyorsa da bizim haberimiz yok. Bu yüzden böyle bir şey gündeme gelmedi” şeklinde yanıt verdi.

MAÇ FARKLI YERDE OYNANABİLİR

Maçı bugün oynamak istediklerine dikkat çeken Ergün, “Biz oynamak istiyoruz. 1 hafta içinde UEFA'nın kura çekimi var, UEFA da hemen oynatmak istiyor o yüzden. UEFA'nın elinde maçı farklı bir yere alma hakkı da bulunuyor” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:15,