SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos’un isteği 9 puan

Sivasspor teknik direktörü Roberto Carlos, bu hafta Çaykur Rizespor ile zor bir maç oynayacaklarını belirterek, "Ligin ilk yarısındaki son 3 maçtan 9 puan çıkarmak için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

Güncellenme: 15:18, 11/12/2013
Carlos’un isteği 9 puan

Spor Toto Süper Ligin 15’inci haftasında kendi evinde Çaykur Rizespor ilekarşılaşacak olan Sivasspor, kulüp tesislerinde yaptığı antrenmanla bukarşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Roberto Carlosnezaretinde gerçekleştirilen antrenman top kapma çalışması ile başladı.

Beşiktaş maçının ilk 11’inde yer alan futbolcular pas çalışmasına katıldıktan sonra antrenmandan ayrıldı. Diğer futbolcular ise Teknik Direktör Carlos’un da oynadığı yarı sahada çift kale maç ile antrenmanı tamamladı. Sıfırın altında 9 derecede gerçekleştirilen antrenman yaklaşık 1.5 saat sürdü. Antrenmana sakatlığı bulunan Ziya, izinli olduğu öğrenilen Aatıf ve Eren ile hasta olduğu belirtilen Ümit katılmadı. Hafif sakatlıkları bulunan Adem veGrosicki ise takımdan ayru düz koşu yaptı.

Antrenmanı ziyaret eden Gültepe Anadolu Lisesi öğrencileri Sivassporlehine tezahüratta bulunarak Roberto Carlos ve futbolculara sevgi gösterisinde bulundu. Öğrenciler Teknik Direktör Carlos ile fotoğraf çektirdikten sonra antrenmandan ayrıldı.

“OLUMSUZ YORUMLARA KATILMIYORUM”

Bu arada antrenmanı Brezilya’dan Sivas’a gelen ‘Global TV’ televizyonuda da takip etti. Antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Carlos, Çakur Rizespor maçıyla ilgili, “İstanbul’da almış olduğumuz Beşiktaşbereberliğinden sonra takımımız çok iyi motive olmuş durumda. Bu yüzden takımımız Rize maçına sonuna kadar hazır. Rizespor’la iligli de bir çok olumsuz yorum yapılıyor ama ben bu yorumlara katılmıyorum. Bence çok iyi bir takım zorlu bir maç olacak o yüzden.Bizde çıkıp sahada gerekenleri yapacağız.” dedi.

Carlos, sakat ve hasta futbolcularınında iyileştiğini ve takımlarının iyi durumda olduğunu belirterek, “Zirve mücadelemize devam etmemiz için ilk yarının son 3 maçından 9 puan almamız gerekiyor. Bizde 9 puan almak için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi. Carlos, Sivas’ın soğuk havaları ile ilgili kendisine yöneltilen soru üzerine, “Dua edeceğiz. 2.5 yıl Moskava’da yaşadım. Buradan biraz daha soğuktu. O yüzden alışık olduğumu söyleyebilirim.” dedi.