SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Buruk eksiklerden yakındı

Sanica Boru Elazığspor teknik direktörü Okan Buruk, takımdaki sıkıntılı sürecin devam ettiğini belirterek, sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle kadro kurmakta güçlük çektiğini söyledi.

Güncellenme: 15:40, 11/12/2013
Buruk eksiklerden yakındı

SB Elazığspor, Medikal Park Antalyaspor maçının hazırlıklarını kentteki karyağışı nedeniyle Atatürk Stadyumu’nda sürdürdü. Ligin son sırasında bulunan Elazıspor’un teknik direktörü Okan Buruk, sıkıntılı durumdan kurtulmak için Antalyaspor maçından mutlak galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.

Takımdaki eksikliklerin bulunduğunu ve sıkıntılı sürecin devam ettiğini belirten Buruk, “Sıkıntılı sürecimiz devam ediyor. Hem sonuç anlamında, hem de oyuncu sayısı anlamında çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Her hafta 5-6 eksik oyuncuyla hazırlanmak bizim gibi kadrosu olan bir takım gerçekten çok zorluyor. Özellikle defans bölgesinde oyuncularımızıneksikliği bizim kadro kurmakta işimizi oldukça zorlaştırıyor. Ama bir dönüm maçına çıkıyoruz bu hafta. Hiçbir şekilde bahanesi olmayan bir maç, bizim için kader maçlarından bir tanesi. Bu şekilde hazırlanıyoruz. Onlara hep pozitif yaklaşmaya çalışıyoruz. Seyircimizin en son Bursa maçında olduğu gibi bize destek vereceğini düşünüyoruz. Çünkü onların desteği bizim için çok önemli. Bunu Bursa maçında yaşadık. Şehrin takımının yanında olması bizim açımızdan çok önemli.Zor bir dönem geçiyoruz. Ama kazanmak bizim için bir çıkış yolu. Yukarılara çıkmak istiyoruz. Bu hafta burada Allah’ın izniyle 3 puan alırsak daha yukarıyı yakalamış oluyoruz. Bunu daha önce Bursa maçında da söyledik. Şansız bir maç oldu bizim için. Geçen hafta ilk 5 dakika çok şansız bir şekilde bizim konsantrasyon eksikliğimiz,Galatasaray’ın tecrübesi, Galatasaray’ın tecrübeli ayakları 5 dakikada bizi cezalandırdı. Topa sahip olan top oynamaya çalışan bir takımız amaözellikle geçen hafta pozisyona girmede zorlandığımızı gördük. Tabi ki bu hafta buna yönelik çalışmalar yaptık. İnşallah bu hafta kazanan yenidenüst tarafı yakalayan bir Elazığspor herkese gösteririz. Şehrimizin desteğini bekliyoruz” dedi.

TAKIMDAKİ SAKAT VE CEZALILAR DÜŞÜNDÜRÜYOR

Teknik direktör Okan Buruk takımdaki sakatlıklar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sakat ve cezalı oyuncular defans hattında İbrahim Kaş, Bilica,Sow cezalı, üç stoperimiz cezalı. Ahmet Görkem sakat. 4 tane stoperimiz yok. Çağlar geri döndü. Köksal geçen hafta kısa bir süre oynatmıştık. Odabir iki gün bizimle beraber antrenmana çıkmıştı. Köksal döndü. Hadji bizimle başlamıştı şimdi belinde ağrıları var. O yüzden büyük ihtimalle yarından itibaren bizle beraber olacak. Alper bugün bizimle beraber antrenmanlara çıkacak. Yani gelenler gidenler oluyor. Bir türlü tam takım olamadık. Sıkıntılarını çok yaşıyoruz. Ama sonuçta sahaya bir 11 çıkıyor. O yüzden hepsine inancımız sonsuz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:38,