SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ne sağlık ekibinin değişmesi, ne de alınan diğer önlemler….

Yapılan hiçbir şey, Beşiktaş’taki sakatlıklara çare olamadı. Sivasspor maçında Gökhan Töre’nin sakatlanmasıyla yıkılan siyah-beyazlı ekibe bir kötü haber de Kerim Frei’den geldi.

Beşiktaş’ın Fenerbahçe’ye 4-3 yenildiği A2 karşılaşmasında sağ bacak arka adalesinden problem yaşayan genç futbolcunun durumunun çekilecek MR sonrasında netlik kazanacağı belirtildi. Kerim Frei ile birlikte, bu sezon yaz kampını da kapsayan dönemde (143 gün) Beşiktaş’ta 24 futbolcu 30 kez sakatlık geçirdi.

GÖKHAN TÖRE VE KERİM EN AZ İKİ HAFTA YOK

Sivas por maçında sakatlanan Gökhan Töre’nin en az iki hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Dün sabah Acıbadem Fulya Hastanesi’nde MR’ı çekilen Gökhan Töre’nin sağ arka adalesinde ikinci derece yırtık tespit edildi. A2 maçında adalesinden sakatlanan Kerim Frei’nin de bugün MR’ı çekilecek” ifadeleri kullanıldı.

3.5 SEZONDA 24 KAS YIRTIĞI

Beşiktaş için kas yırtıkları da başlı başına bir problem oldu. Siyah-beyazlı oyuncular, 2011-12 sezonundan bu yana 24 kez kas yırtığı nedeniyle sahalardan uzak kaldı. Kara Kartal, Avrupa’nın beş büyük ligi baz alındığında kas yırtığı probleminde zirvede yer aldı. Aynı sıkıntıyı Fenerbahçe 15, Galatasaray ise 13 kez yaşadı.

Sabah