SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de mücadele eden Orduspor’da basın sözcüsü Adem Türkmen, takım içinde oluşan olumlu havanın karşılığını sahadaki başarıyla aldıklarını söyledi.

Türkmen, camia içerisinde güzel bir hava oluştuğunu belirtti.

Ligin başında, tanıdıkları teknik direktör ile çalışmaya başladıklarını anlatan Türkmen, şöyle konuştu:

“Erkan hoca, tanıdığımız ve bildiğimiz bir teknik direktördü. Aynı zamanda teknik bilgisine inandığımız bir insandı. Teknik direktörlük deyince sadece teknik bilginin yetmesi mümkün değil. Ayrıca bir teknik adam iyi bir psikolog ve insan ilişkileri düzgün olmalı. Kibir ise olmaması gerekiyor. Bölücü değil birleştirici bir karaktere sahip olması önemli. Bu nedenle hocamıza teknik bilgi ve insani ilişkiler bakımından güveniyoruz. Bundan dolayı Erkan hoca ile yola çıktık.”

Türkmen, futbolcu seçiminde ahlaka önem verdiklerini dile getirerek, “Oyuncularımızı tespit ederek takımımıza kazandırdık. Menajerler bize oyuncu tavsiye etmedi. Hem futbolcu kimliği hem de karakteri ile ilgili analizler yaparak transferleri gerçekleştirdik. Bu konuda da yanılmadığımızı gördük” ifadelerini kullandı.

“Güzel bir hava var”

“Çok şükür oluşan güzel havanın karşılığını takımımız sahada ortaya koyuyor” diyen Türkmen, şunları kaydetti:

“Takımımız içerisinde güzel bir hava var. Bu da sahada oynanan oyun ve toplanan puanlar ile ortaya kondu ama bu her şey bitti anlamında değil. Kendi vücut saatimiz iyi. Oyuncularımız dünyaya ve hayata ilişkin bilgiye sahip insanlar, yaptıkları işin de farkındalar. Ekibimizin takım ruhu ile oynaması, yardımlaşması ve koşmasıyla başarılı olundu. Oyuncularımızın hepsi tek tek değerli ama onlar takım ruhunu yaratma becerisine sahip. Futbolcularımızın sosyal ve insani ilişkileri düzgün. Bu sinerjiyi kendi içlerinde oluşturdular.”

Türkmen, ekip olarak birlikte üzülüp birlikte mutlu olmayı öğrendiklerini sözlerine ekledi.