SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Juventus ile turnuvadaki geleceğini belirleyecek maça çıkmaya hazırlanırken, sarı-kırmızılıların bir kulağı da Kopenhag’ta olacak. Sarı-kırmızılıların bu karşılaşmadan alacağı sonuç ve Danimarka’da gelecek haber ile gruptaki sıralama son şeklini alacak.

KAZANMAK ”HER ŞEY” DEMEK

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam edebilmesi için Türk Telekom Arena’da Juventus’u mutlaka yenmesi gerekiyor. Grupta 4 puanı olan Galatasaray, İtalyan ekibini yenmesi durumunda rakibinin 1 puan önüne geçip, 7 puanla Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam edecek.

DİĞER SONUÇLAR DANİMARKA’YA BAĞLI

Galatasaray’ın Juventus önünde galibiyet dışında aldığı sonuçlarda son durum Danimarka’dan gelecek haberler ile belirlenecek. Galatasaray, Arena’dan beraberlikle ayrılması durumunda puanını 5’e çıkaracak. Kopenhag, İspanyol devi Real Madrid’i yenemezse bu şartlarda sarı-kırmızılı takım yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam etmiş olacak. Galatasaray’ın yenilgi veya mağlubiyet alması halinde ise Kopenahag’ın alacağı bir puan, sarı-kırmızılı takımı sonuncu yapıp, Danimarka temsilcisinin Avrupa Ligi’nde devam etmesini sağlayacak. Galatasaray, Kopenhag ile her türlü puan eşitliğinde ikili averajdan dolayı bir basamak üste bulunacak.

Şampiyonlar Ligi B Grubu’ndaki son durum

1 – Real Madrid, 13 puan 2 – Juventus, 6 puan 3 – Galatasaray, 4 puan 4 – Kopenhag, 4 puan

21:45 Kopenhag – Real Madrid 21:45 G.Saray – Juventus

(Sporx)

Yayınlanma Tarihi:12:28,