SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Buz gibi penaltı!

10 Aralık 2013

ZEKERİYA Alp'in hakemleri, maçların sonuçlarını belirlemeye devam ediyor… Hafta sonu oynanan bir çok maçta fahiş hatalarıyla herkesi çileden çıkartan hakemler, kötü performans sergiliyorlar. Bu maçta da Mustafa Kamil Abitoğlu, Beşiktaş 1-0 öndeyken Sivassporlu Cicinho'nun topla eliyle oynamasına penaltı çalamadı. Daha önce derbi maçında hakem mağduru olan Kartal, burada da darbe yedi. Çünkü bu pozisyonda Cicinho kolları açık ve önde topu uzaklaştırdı, istese kollarını sakınabilirdi ancak yapmadı. Hatasını anlayan Cicinho, sonrasında göğsünü tutarak yere yattı. Hakem bu pozisyonda doğru karar verseydi, Beşiktaş belki de maçı kopartacaktı ancak o şansı bulamadı.

ANCAK bir de maçı her iki takım açısından değerlendirmek gerekli. Beşiktaş ilk yarıdaki performansını ikinci yarıya taşıyamadı. Görünen o ki, siyah-beyazlı ekipte ciddi bir Fernandes sorunu var. Oyundan alındıktan sonra direkt soyunma odasına gitmesi ve beden dili bunun en önemli göstergesi. Sakatlanana kadar Gökhan yine müthiş oynadı. Derinlemesine güzel toplarla arkadaşlarını buluşturdu ve golde de katkısı vardı. Mehmet Akgün ve Atiba orta sahayı biraz toparlarken, diğer oyuncular savunma anlamında görevlerini yapamadı. Sivasspor elini kolunu sallaya sallaya rakip kaleye indi ve sonrasında golü buldu.

TEKNİK direktör Bilic'in tavırlarına baktığımızda Hırvat Hoca'nın mutsuz olduğu görünüyor. Burada en önemli görev yönetime düşüyor. Beşiktaş yönetimi, sözleşme sorunu yaşayan futbolcular ve Bilic'in mutsuzluğunu acilen gidermeli.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek