SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder Juve’ye karşı oynayacak mı?

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Juventus maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 17:09, 09/12/2013
Sneijder Juve’ye karşı oynayacak mı?

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda yarın Juventus ile yapacakları karşılaşmada galibiyet dışında bir şey düşünmediklerini söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Roberto Mancini, öncelikle güzel bir maç olmasını istediğini kaydederek, “Juventus gibi güçlü bir takıma karşı zorlu bir maç yapacağız. Gruptaki durumlar itibarıyla belki bizim için daha riskli ama çok önemli olduğunu biliyoruz. Evimizde karşılaşacağız ve taraftarımızın ne kadar etkili olduğu da malum. Bize kesinlikle yardımcı olacaklardır. Juventus karşısında hedefimiz, gol yemeden güzel bir zafer elde etmek” diye konuştu.

Mancini, Juventus karşısında kazanmak istediklerini ve planlarını, 90 dakika rakibe pozisyon hediye etmeme üzerine kuracaklarını aktarırken, sahada gerçekten iyi bir mücadele sergilemek zorunda olduklarını vurguladı.

Juventus takımında Pirlo’nun oynayamayacak olmasıyla ilgili, “Pirlo çok önemli bir oyuncu. Rakibimiz gücünden mutlaka bir şeyler kaybedecektir. Yerine adapte edecekleri bir çok önemli isimleri var ama Pirlo gerçekten önemli bir isim. Yokluğunu hissedeceklerdir” yorumunu yapan Mancini, Galatasaray’da sakatlıktan dönen Sneijder’le ilgili kararlarını ise yarın vereceklerini dile getirdi.

“TUR DIŞINDA İHTİMALİ DÜŞÜNME LÜKSÜMÜZ YOK”

İtalyan teknik adam, Galatasaray’ın Juventus’a karşı kazanamaması durumunda yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edebileceği yönündeki bir sorusu üzerine, “Bizim hedefimiz mutlak surette turu geçmek. Başka ihtimalleri düşünme lüksümüz yok. Yarınki maçın sonucu beklediğimizden farklı olursa, bu ayrıca konuşulacak bir konudur” ifadelerini kullandı.

İtalyan bir gazetecinin, Galatasaray’ın başında olduğu dönemde aldığı sonuçlar ve Türkiye’deki geleceği hakkında yönelttiği soruya ise Mancini, “Futboldan bahsediyoruz. Çok önemli bir oyun. Karşınızda hangi takımın olduğunun bir önemi yok. 90 dakika içinde her şeyin değişebileceği bir oyun. Her an bir şey olabiliyor. Türkiye’ye geleli ise henüz 3 ay oldu. Yavaş yavaş alışıyorum. Buradaki geleceğim üzerine konuşmak istemiyorum” yanıtını verdi.

“BAŞKANIMIZ ÇOK AKILLI BİR ADAM”

Mancini, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın, UEFA Avrupa Ligi’ne kalınmasının da kendileri için dünyanın sonu olmayacağı şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Başkanımız çok akıllı bir adam ve söylediği sözler çok akıllıca. Bizim hedefimiz ne olursa olsun turu geçmek. Biz futbolu bir savaş gibi görüyoruz. Ancak devam etmemiz gereken yer UEFA Avrupa Ligi olursa da bu tabii ki dünyanın sonu değil. Yine de en iyi sonucu alarak daha yüksek hedefle devam etmemiz lazım” diye konuştu.

Yine İtalyan bir gazetecinin, gruptan çıkmaları halinde bunu bir mucize olarak görüp görmeyeceği sorusunu ise Mancini, “Futbol her şeyin olabileceği özel bir oyun. İtalyanın en büyük takımlarından biri ile Türkiye’nin en büyük takımı karşılaşacak. Maç içinde her şey olabilir. Gruptan çıkmak için mücadele veriyoruz. Juventus ve Real Madrid’in olduğu bir grup. Turu geçtiğinizde, önemli bir şey başardığınızı gösteren bir gruptayız. Bizim yapacağımız şey de turu geçmek” şeklinde yanıtladı.

Mancini, toplantının sonunda, Beko Baketbol Ligi’nde Fenerbahçe Ülker’le karşılaşacak Galatasaray Liv Hospital takımına da başarı dileklerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:16:37,