SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, 2-0 yenildikleri Eskişehirspor maçına ilişkin, “Onuncu dakikada hakemin bir oyuncumuzu kırmızı kartla oyun dışında bırakması planlarımızı alt üst etti” dedi.

Çapa, maçın ardından katıldığı basın toplantısında taraftarları önünde yenildikleri için üzgün olduklarını belirtti.

Galip gelmeyi çok istediklerini ancak başaramadıklarını ifade eden Çapa, şöyle devam etti:

“İlk on dakikada istekli, arzulu ve galip gelmek isteyen bir Kayseri Erciyesspor vardı. Onuncu dakikada hakemin bir oyuncumuzu kırmızı kartla oyun dışında bırakması planlarımızı alt üst etti. Ona rağmen ilk devre rakipten daha fazla gol pozisyonuna girdik. Maalesef bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik. Maçın geneline bakıldığında çok fazla gol pozisyonu vermedik. Beklenmedik anda geriye düştük. 1-0’dan sonra da bazı riskler almak zorunda kaldık. Takımımız 80 dakika 10 kişi oynadı ve rakibe az gol pozisyonu verdi. Tek tesellimiz bu.”

Futbolcu Cem Can ise mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirerek, “İlk yarı iyi mücadele ettik, pozisyonlarda bulduk. Eksik kalmamızı rakibimiz maçın sonlarında iyi değerlendirdi. Biz de yorulmuştuk. Bütün arkadaşlarımız çok mücadele etti. Yorgunluğun vermiş olduğu hatalardan rakibimiz gol buldu ve karşılaşmadan galip ayrıldı” diye konuştu.

Forvet oyuncusu Üstün Bilgi ise karşılaşmanın genelinde 1 futbolcu eksik oynamanın mağlubiyete etki ettiğini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:23:10,