SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Devler Ligi”nde, 8 grupta 16 karşılaşma yapılacak. B Grubu’nda yer alan Galatasaray, yarın Türk Telekom Arena’da İtalya’nın Juventus takımıyla karşılaşacak. Bu grubun diğer maçında ise Danimarka’nın Kopenhag ekibi, İspanyol Real Madrid’i konuk edecek.

8 TAKIM 2. TURU GARANTİLEDİ

Şampiyonlar Ligi gruplarında son maçlar öncesi 8 takım bir üst tura çıkmayı garantiledi.

A Grubu’nda Manchester United, B Grubu’nda Real Madrid, C Grubu’nda Paris Saint Germain, D Grubu’nda Bayern Münih ve Manchester City, E Grubu’nda Chelsea, G Grubu’nda Atletico Madrid ve H Grubu’nda Barcelona son 16 takım arasına kaldı.

Gruplarda elenen Real Sociedad, Anderlecht, Steaua Bükreş, Marsilya, Austria Wien ve Celtic takımları ise son maçlarına prestij için çıkacak.

SON HAFTA PROGRAMI VE PUAN DURUMU

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde haftanın programı ve son maçlar öncesinde oluşan puan durumu şöyle:

Yarın

A Grubu:

21.45 Manchester United-Shakhtar Donetsk

21.45 Real Sociedad-Bayer Leverkusen

Takım O G B M A Y P 1.Manchester United* 5 3 2 0 11 3 11 2.Shakhtar Donetsk 5 2 2 1 7 5 8 3.Bayer Leverkusen 5 2 1 2 8 10 7 4.Real Sociedad 5 0 1 4 1 9 1

B Grubu:

21.45 Galatasaray-Juventus

21.45 Kopenhag-Real Madrid

Takım O G B M A Y P 1.Real Madrid* 5 4 1 0 18 5 13 2.Juventus 5 1 3 1 9 8 6 3.Galatasaray 5 1 1 3 7 14 4 4.Kopenhag 5 1 1 3 4 11 4

C Grubu:

21.45 Benfica-Paris Saint Germain

21.45 Olympiakos-Anderlecht

Takım O G B M A Y P 1.Paris Saint Germain* 5 4 1 0 15 3 13 2.Olympiakos 5 2 1 2 7 7 7 3.Benfica 5 2 1 2 6 7 7 4.Anderlecht 5 0 1 4 3 14 1

D Grubu:

21.45 Bayern Münih-Manchester City

21.45 Viktoria Plzen-CSKA Moskova

Takım O G B M A Y P 1.Bayern Münih* 5 5 0 0 15 2 15 2.Manchester City* 5 4 0 1 15 8 12 3.CSKA Moskova 5 1 0 4 7 15 3 4.Viktoria Plzen 5 0 0 5 4 16 0 11 Aralık Çarşamba

E Grubu:

21.45 Schalke 04-Basel

21.45 Chelsea-Steaua Bükreş

Takım O G B M A Y P 1.Chelsea* 5 3 0 2 11 3 9 2.Basel 5 2 2 1 5 4 8 3.Schalke 04 5 2 1 2 4 6 7 4.Steaua Bükreş 5 0 3 2 2 9 3

F Grubu:

21.45 Olympique Marsilya-Borussia Dortmund

21.45 Napoli-Arsenal

Takım O G B M A Y P 1.Arsenal 5 4 0 1 8 3 12 2.Borussia Dortmund 5 3 0 2 9 5 9 3.Napoli 5 3 0 2 8 9 9 4.O.Marsilya 5 0 0 5 4 12 0

G Grubu:

21.45 Austria Wien-Zenit

21.45 Atletico Madrid-Porto

Takım O G B M A Y P 1.Atletico Madrid* 5 4 1 0 13 3 13 2.Zenit 5 1 3 1 4 5 6 3.Porto 5 1 2 2 4 5 5 4.Austria Wien 5 0 2 3 1 9 2

H Grubu:

21.45 Milan-Ajax

21.45 Barcelona-Celtic

Takım O G B M A Y P 1.Barcelona* 5 3 1 1 10 4 10 2.Milan 5 2 2 1 8 5 8 3.Ajax 5 2 1 2 5 8 7 4.Celtic 5 1 0 4 2 8 3

(Yanlarında * işareti bulunan takımlar bir üst tura çıkmayı garantiledi.)

Yayınlanma Tarihi:10:12,