SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Galatasaray Lisesi Mezunları Derneği, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a onursal üyelik verdi. Cenevre’de gerçekleşen programda konuşan Aysal, en büyük hedeflerinin futbol takımının 5 yıl içinde Avrupa’nın ilk 10 takımı arasına girmesini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde ilk 8’e alarak başarılı olduklarını ifade eden başkan, bunun sadece başlangıç olduğunu ve belirli bir strateji ve vizyonla planlarını hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Gelecek 5 yıl içinde Galatasaray’ın da Avrupa’nın on takımı arasına gireceğini belirten Aysal, “Bu cümleyi kurmak cesaret istiyor fakat ben inanıyorum” dedi.

TERİM’E DE DEĞİNDİ Başarıların devamlı ve sürekli olması halinde bir anlamı olduğunu ifade eden Aysal, Avrupa ve Şampiyonlar Ligi’ndeki güvenilirliklerini artırmak istediklerini belirtti. Anlattığı bu sistemin, konusunda uzman profesyonellerle hayata geçirilebileceğine işaret eden Aysal, bunun kolay olmadığını, en iyileri seçtiklerini fakat bazen de bu iyileri, daha iyisini bulmak için değiştirmek zorunda kaldıklarını açıkladı. Aysal’ın bu açıklaması Fatih Terim’le yaşanan ayrılığı anımsattı. Futbol takımının son iki yıldaki başarılarına nazaran bu yıl 9 puan geriye düştüğünü söyledikten sonra “Belki bu puan azalmıştır” diyerek Fenerbahçe maçının sonucunu merak ettiğini belirten Aysal’a izleyiciler yine son dakikalarda kazandıklarını söyledi. Başkan, ezeli rakiplerinin bu yıl çok şanslı olduğunu ama ligin ikinci yarısında puan farkını kapatıp şampiyonluğa ulaşacaklarını ifade etti.