SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Portekizli futbolcusu Raul Meireles, Spor Toto Süper Lig’de son dakikalarda kazandıkları maçların kendilerine güç kazandırdığını bildirdi.

Meireles, Fenerbahçe Gazetesi’nin 120. sayısında yer alan röportajında, maçların son bölümlerinde asla pes etmediklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Çok güçlü bir teknik kadro ve oyunculardan oluşuyoruz. Bize, maçın son saniyesine kadar inanan ve maçın bitiş düdüğüne kadar destekleyen taraftar kitlemiz var. Maçın sonlarına yaklaşılırken futbolcular olarak asla pes etmiyoruz, o anlarda daha sakin kalıp maçı istediğimizden dolayı son dakika golleriyle birçok maçı kazandık. Bu durum tabii ki bize ekstra güç katıyor. Belki de şampiyonluk böyle maçlardan geçiyor.”

“TARAFTARIMIZLA ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ YAŞAYACAĞIZ”

Sezon başında teknik direktör değişikliğine gidildiğini ve takımın başına Ersun Yanal’ın getirildiğini hatırlatan tecrübeli futbolcu, “Herhangi bir kulüpte hoca değişikliği olduğu zaman ister istemez bir süre adaptasyon sorunu yaşayabiliyoruz. Lige istediğimiz gibi başlayamadık. Sonrasında kazanmaya başladık ve aynı şekilde de devam ediyoruz. Bu seriyi devam ettirip, sezon sonunda taraftarımızın karşısında şampiyonluk sevincini yaşamak istiyoruz. Çünkü, biz gerçekten iyi bir takımız” diye görüş belirtti.

Fenerbahçe’ye gelmeden önce Liverpool ve Chelsea gibi büyük takımlarda forma giydiğini belirten Portekizli futbolcu, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe de gerçekten çok büyük bir kulüp. Fenerbahçe’nin diğer takımlardan farkı, inanılmaz bir taraftar kitlesine sahip olması. Buraya geldiğim ilk günden itibaren bu taraftar beni büyülüyor. Kariyerimde büyük takımlarda forma giydim ama Fenerbahçe, taraftarıyla çok daha büyük bir kulüp. Başka statlarda bir ya da iki oyuncu çağrılırken, bizim taraftarımız her oyuncuyu tribünlere çağırmaları gerçekten muhteşem.”

Meireles, vatandaşı Bruno Alves’in takıma büyük katkı yaptığını da belirterek, forma rekabetiyle ilgili ise şunları söyledi:

“Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte futbolcuysanız, forma rekabeti kaçınılmazdır. Sadece benim pozisyonumda değil tüm pozisyonlarda bu rekabetin olması doğal. Bu rekabetin artılarını zaten görüyoruz ki takım olarak zirvedeyiz. Oyuncular arasındaki tatlı forma rekabeti başarımızın anahtarıdır.”

“RONALDO FUTBOL TARİHİ BOYUNCA FENOMEN OLARAK KALACAKTIR”

Portekiz Milli Takımı’nda beraber oynadığı yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’yu övgü dolu sözlerle anlatan Meireles, “Ronaldo, Portekiz’in ve dünya futbolunun bana göre en iyisi. Benim için de onunla aynı takımda oynamak gurur kaynağı. Kendisi benim için fenomen ve bütün futbol tarihi boyunca da fenomen olarak kalacaktır. Son olarak Dünya Kupası baraj maçında yaptıklarını gördünüz, o zaten her şeyi anlatıyor” yorumunda bulundu.