SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bucaspor karşısında alınan mağlubiyete çok sinirlenen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Teknik Direktör Slaven Bilic'e toz kondurmadı. Futbol Komitesi ile yaptığı toplantıda da teknik heyetten çok futbolcular üzerinde yoğunlaşan Orman'ın, yakın çevresine, “Samet Aybaba'nın gönderilmesini istendiği bir dönemde bile arkasında durdum. Bu nedenle kimse benden teknik heyet ile ilgili radikal kararlar beklemesin” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Beşiktaş'ta artık sezon ortasında hoca gönderme devrinin geçtiğini sürekli dile getiren Orman, “Bu sezon evimizde oynamıyoruz, cezalar alıyoruz, sakatlıklar yaşıyoruz. Böyle bir ortamda daha ilk sezonda hoca göndermek hiç mantıklı bir şey değil. Bu teknik heyete güveniyorum. Hocamızdan ziyade, futbolcu arkadaşlara bazı uyarılarda bulunmak lazım. Hocamız raporu versin, ona göre hareket ederiz” diye konuştu.

‘TAKVİYE YAPACAĞIZ’

Beşiktaş'ta hiç bir futbolcunun Bucaspor maçında olduğu gibi isteksiz ve kötü oynamaya hakkı olmadığını da sözlerine ekleyen Orman, “Bilic'in değişiklikleri veya taktik anlayışı eleştirilebilir ama kötü oyunun en önemli nedeni futbolcuların motivasyonuydu. Bu durum en kısa zamanda düzeltilir. Ama bunun çaresi teknik heyet değişikliği değildir” yorumunu yaptı.

Birkaç hafta sonra takımla ilgili radikal kararlar alınabileceğini de yakın çevresiyle paylaşan Fikret Orman, “Devre arasına en az kayıpla girmek zorundayız. Muhakkak takıma takviyeler yapacağız. Devre arasında sürpriz bir isim de transfer edebiliriz” ifadelerini kullandı.

STAT İŞİ TAMAM

Yeni İnönü Stadı'nda temel atmaya artık çok yakın olan Beşiktaş'ta, stat işlerinden sorumlu yönetici Umut Güner, önceki gün Gençlik Bakanı ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile bir araya geldi. Kılıç ve Baykan ile buluşarak temel atma töreni öncesindeki son pürüzleri gideren Umut Güner, daha sonra Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile görüşerek son durum hakkında bilgi verdi.

İzinler için birkaç gün içerisinde protokol imzalayacak olan Beşiktaş Yönetimi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yeni yıl öncesinde temel atma törenini gerçekleştirecek.Ü

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:01,