SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Anadolu Efes’in başantrenörü Oktay Mahmuti, 67-59 galip geldikleri Royal Halı Gaziantep maçına ilişkin, “Çok iyi oynayan bir takıma karşı önemli bir deplasmanda, önemli bir galibiyet elde ettik” dedi.

Mahmuti, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, çok kısa bir zaman aralığında maç oynamaya alıştıklarını ancak Royal Halı Gaziantep karşısında enerjik olarak eksiklik hissettiklerini belirtti.

İlk devre daha durağan bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Mahmuti, “İkinci devre daha kaliteli, daha agresif ve daha ritimli bir oyun oynadık ve farkı açtık. Çok iyi oynayan bir takıma karşı önemli bir deplasmanda, önemli bir galibiyet elde ettik” diye konuştu.

GAZİANTEP BŞB TARAFI

Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Jurij Zdovc ise Anadolu Efes teknik heyeti ve oyuncularını kutladı.

Anadolu Efes’in iki gün önce oynadığı maçı kaybetmesine karşın iyi oyuncuları olduğunu ve maçı kazanmak için herşeyi yapacaklarını bildiğini kaydeden Zdovc, şunları söyledi:

“Zor bir maçtı. Oyuncularım da gerçekten sert oynadılar. Maçın sonunda galibiyeti getiren bir kaç fark vardı. Bazı bireysel performanslar öne çıktı. Son dakikalarda onların buldukları sayılar oldu. Biz ise kaçırdık. Üçlük sayı yüzdemiz çok kötüydü. Ama iyi savunmayla oyunda kaldık. Maalesef bu da Anadolu Efes’i yenmek için yeterli değildi.”

Yayınlanma Tarihi:17:29,