SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde sahasında Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni 85-78 yenen Beşiktaş İntegral Forex’in başantrenörü Ahmet Kandemir, galibiyete rağmen oyundan memnun olmadığını söyledi.

Kandemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk yarıda oyunun hakiminin kendileri olmalarına rağmen rakiplerine üstünlüklerini kabul ettiremediklerini belirterek, “Özellikle ikinci yarıya kötü başladık. 11 sayı geriye düştük. Sonra dengeye getirmemize rağmen yine geriye düştük. Savunmada çok aksadık ve kolay pozisyonlar verdik. Son periyotta savunma kaynaklı sayılar bulduk. Oyunu tamamen hakimiyetimiz altına aldık. Son periyotta oyunun kontrolünü aldık ve kazandık. İyi oynadığımızı söyleyemem. Önemli olan kazanmaktı” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında uzun oyunculardan savunmada verim alamadıklarına dikkati çeken tecrübeli çalıştırıcı, “Iverson ve Buckman kötü günündeydi. Onların kötü günlerinde olmaları kolay sayı yememize neden oldu. Muratcan ve Caner’in savunmadaki katkılarıyla galibiyete ulaştık” ifadelerini kullandı.

Takımda maç içinde dalgalanmaların olması ve savunma sertliğinin yetersiz kalması ile ilgili soruyu Kandemir, şu şekilde yanıtladı:

“Sezona istediğimiz seviyede başladık. Savunmamızı o sertlikte yapabiliyorduk. Daha sonra yaşadığımız sakatlıklar ve maç yoğunluğu nedeniyle bundan uzaklaştık. Oyunun içinde parça parça yapabiliyoruz. Maça bu şekilde başlamamız gerekiyor. Bu nedenle sıkıntılar yaşıyoruz. Direnci olan bir ekibiz ve geriden gelip rakiplerimizi yakalayabiliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:12:42,