SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Gençlerbirliği ile 0-0 berabere kalan Bursaspor’un teknik direktörü Christoph Daum, “Oyuncularımı mücadele açısından kutluyorum. Ellerinden geleni yaptılar. Her şey iyi gitti fakat istediğimiz golleri bulamadığımız için mutsuzum” dedi.

Daum, müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında, ilk yarıda baskılı oynadıklarını, rakibi sahasına mahkum etmeyi başardıklarını ve topa Gençlerbirliği’nden daha fazla hakim olduklarını söyledi.

Oyunun hakimiyetini ele geçirmelerine rağmen gol atamadıklarını dile getiren Daum, maçta çok az net gollük pozisyon yaşandığını anlattı. Baskıyı ikinci yarıda artırdıklarını vurgulayan Daum, şöyle devam etti: “Sestak ile çok çok net bir gol pozisyonumuz vardı. Yakaladığımız diğer pozisyonlar bu kadar net değildi. Maça baktığımızda baskılı oynuyorsunuz, sağdan soldan ortalar geliyor, gol atmaya çalışıyorsunuz ama gol olmayınca bunlar bir şey ifade etmiyor. Oyuncularımı mücadele açısından kutluyorum. Ellerinden geleni yaptılar. Her şey iyi gitti fakat istediğimiz golleri bulamadığımız için mutsuzum.”

Bir gazetecinin, Sestak’ı sahaya sürme nedenini sorması üzerine Daum, onu ilk kez oynatmadığını bildirdi. Oyuncunun 90 dakika iyi çalıştığını kaydeden Alman çalıştırıcı, “Golü atsaydı bunu süsleyebilirdi. Ayrıca Sestak iyi bir profesyonel. Antrenmanlarda çok iyi çalıştığı için bu şansı ona verdim” ifadesini kullandı.