SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin teknik patronu Jose Mourinho, takımının gidişatından memnun değil.

Portekizli teknik adam, son olarak Cumartesi günü Stoke City’ye 3-2 mağlup olmalarının ardından kızgınlığı saklamadan bir açıklamada bulundu ve “Bu maç hakkında hissettiklerimi söyleyecek kadar rahat durumda değilim. Gidişatımız iyi değil. 30 dakika sonunda 3 ya da 4-0 kazanıyor olmamız gerekliydi. Bu kadar alan bulup, bunca fırsatı değerlendirip maçı erkenden bitiremiyorsak sıkıntı var demektir.” diye konuştu.

Schürrle, Hazard ve Mata’nın maça çok iyi başladığını vurgulayan ‘Seçilmiş teknik adam’ “Yeterince gol atamadık, üstüne defansif hatalar yaptık. Fiziksel olarak güçlü bir ekip değiliz ve bu sebeple bulduğumuz fırsatları değerlendirip maçları erken bitirmeliyiz. Fiziksel olarak güçlü bir savunma yapamayız” dedi.

Real Madrid’in eski hocası, “Takım saldırmak, atak yapmak istiyor, ancak oyunun son dakikalarında yokuz. Bu maçta da oyunu Stoke’un kontrolüne kaptıracak şekilde oynadık.” diyerek sözlerini noktaladı.

HUGHES: HEP BÖYLE OYNARSAK…

Stoke City’nin teknik patronu Mark Hughes ise, “Müthiş bir maç oldu. Baştan sona müthiş bir performans ortaya koyduk. Büyük bir karakter ile oynadık ve geriden gelip maçı kazandık. Bugün kendi standartlarımızı belirledik ve bunu devam ettirebilirsek yenilmesi çok güç bir ekip haline gelebiliriz.” ifadlerini kullandı.

Chelsea ve Manchester City’nin puan kaybetmesiyle birlikte lider Arsenal bugün puan farkını daha da açabilir.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:10:31,