SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk Telekom Arena'da kalesinde gol görmeden ilk kez bir galibiyet alan Galatasaray'da taşlar yerine oturmaya başladı. Sarı kırmızılı takımda sezon başından bu yana duran top kaosu yaşanıyordu. Öyle ki penaltı ve frikiklerde, topun başına geçecek isim konusunda meşin yuvarlak paylaşılamıyordu. Ancak Roberto Mancini, futbolcuları ile yaptığı olağanüstü toplantıda saha içi düzeni için şu kriterleri getirdi:

5 MADDEDE DURAN TOP PLANI

1- Frikikleri kaleye 20 metreden yakınsa Selçuk İnan atacak. 2- Daha uzak mesafeli frikiklerde Drogba topun başına geçecek. 3- Kaleyi cepheden gören ve kanatlardan atılan serbest vuruşları Riera, o yoksa Selçuk kullanacak. 4- Kornerlerde her iki kanatta da topun başına yine Selçuk İnan gelecek. 5- Takımın as penaltıcıları ise Selçuk ve Melo olacak. Bu da futbolcuların kararı: Gol sevinçleri beraber yaşanacak

Duran toplardaki görev dağılımı bu şekilde oluşurken, futbolcuların Florya'daki özel yemeğinde aldığı kararlar ise şunlar oldu:.

1- Saha içinde tüm oyuncular, kaptan Selçuk İnan'a uyacak 2- G.Saray'ın iki lider ismi olacak, biri Selçuk, diğeri Drogba. 3- Gol sevinçleri takım halinde beraber kutlanacak. 4- Herkes sahada birbiri ile daha fazla konuşup, koşarak açığını kapatacak. 5- Bundan sonra saha içinde takım arkadaşıyla tartışan oyuncu olmayacak.

O FRİKİĞİ NEDEN BURAK KULLANDI?

Elazığ maçında duran top düzeni, Mancini'nin belirlediği şekilde çözülürken 7. dakikada kullanılan frikikte topun başına geçen isim Burak Yılmaz olmuştu. Kaptan Selçuk İnan, Burak'ın isteği üzerine golcü oyuncunun yapmasına izin verdi. Çünkü Burak, 15 Eylül 2012 tarihindeki Antalya karşılaşmasında takımının 3. golünü bire bir kopyası ile atmıştı.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:49,