SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan’ın yıldız futbolcusu Mario Balotelli, 2-2’lik Livorno maçı sonrası yaptığı açıklamalarda eleştirilerin sebebinin sadece gol atamadığı için olduğunu söyledi.

Livorno maçında Kaka’nın asistinde takımını öne geçiren Balotelli, daha sonra 83. dakikada bir kez daha sahneye çıkarak frikikten çok şık bir gol atarak takımını yenilgiden kurtarmış, uzatma dakikalarında da uzak mesafeden attığı bir şutta top direkten geri gelmişti.

Sky Sport Italia’ya konuşan Balotelli, “Futbol böyle bir oyun. Şanssızlıklara da yer var. Bir dahaki sefere girecektir. Son dönemlerde hakkımda yazılan eleştirilere katılmıyorum. Ben her zaman hazırdım, kendimi iyi hissediyordum. Sadece gol atamıyordum, hepsi bu.” dedi.

Livorno karşısında yaşanan puan kaybıyla lider Juventus’un 22 puan gerisinde kalan Milan’ın biraz da şansa ihtiyacı olduğunu savunan Balotelli, “Özellikle rakiplerimizin kontratakları karşısında fazlasıyla zorlanıyoruz. Yine de iyi oynadığımızı düşünüyorum. Gol sıkıntımızı da çözdük. Ancak biraz daha fazla şansa ihtiyacımız var.” diye konuştu.