SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şükür: F.Bahçe’nin motivasyon kaynağı…

Galatasaray'ın unutulmaz golcülerinden şimdilierin AKP milletvekili Hakan Şükür gündemdeki konulara ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 18:06, 07/12/2013
Şükür: F.Bahçe’nin motivasyon kaynağı…

Hakan Şükür, Galatasaray ile ilgili olarak, “Galatasaray’ın Avrupa ile ligi bir arada götürmesi, Fatih Terim gibi bir değerin artık takımın başında olmaması, hedefe odaklanma ve iç dinamikler noktasında bir türbülansa sebebiyet verdi. Son iki yılın başarı birikimi de hem psikolojik, hem fizyolojik olarak Galatasaray’a yorgunluk olarak geri döndü. Bunun faturasını da puan kayıplarıyla ödüyor” değerlendirmesinde bulundu.

“SÜPER LİG’İN İKİNCİ YARISI DAHA ÇEKİŞMELİ OLACAK”

Fenerbahçe’nin en büyük motivasyonlarının başında, bu yıl Galatasaray’ın dördüncü yıldızı takmaması gerektiği olduğunu kaydeden Şükür, Fenerbahçe’nin iyi bir kadrosunun bulunduğunu ve uyumlu bir görüntü çizdiğini belirtti. “Böylesine büyük takımların, böylesine rahat bir ortamı da yakalaması şampiyonluk için büyük avantajdır” tespitinde bulunan Şükür, Trabzonspor, Kasımpaşa ve Beşiktaş’ın sürprizlere açık bir sürece girdiğini, Süper Lig’in ikinci yarısının daha çekişmeli olacağını söyledi.

Hakan Şükür, Gaziantepspor’un Sergen Yalçın’ı takımın başına getirmesiyle çok önemli bir çıkış yakaladığının altını çizerek, “Sergen’in futbol bilgisine, geçmiş kariyerine sonuna kadar saygım var, bunu da sahaya yansıtacaktır. İlk günler bu izleri görüyoruz, ama bundan sonraki süreçler çok zordur. Çünkü hem Sergen’e hem de iyi oynayan takıma karşı konsantrasyon çok daha farklı olacaktır. Sergen’i beğenen bir kardeşi olarak antrenörlükte de başarılı olmasını isterim. Sergen’in dili, kimsenin alınmayacağı bir dil, bunu futbolcularına da gösterecektir. Ama unutmamalı; futbol, günün ve şartların size uygun olduğu anları bekleyen bir oyundur. İklim, medya, şerhin havası… Sergen bunların hepsini yönetmek zorunda” dedi.

“ANTRENÖR HER ŞEYİ YÖNETMEK ZORUNDA”

“Yorum yapmak kolaydır ama teknik direktörlük yapmak daha mı zordur?” sorusuna Şükür, şu cevabı verdi:

“Yorum yapmakla, yaptığın yorumu oyuncu kadrosuna kabul ettirebilmek uzun soluklu bir iştir, çok zordur. Dünyanın hiçbir ülkesi, Türkiye gibi, futbol dışında bir çok şeyi yönetmek zorunda olan antrenörleri barındırmaz. Türkiye’de antrenörler sadece futbol takımlarını yönetmiyorlar, her şeyi yönetiyorlar.”

Şükür, “Beraber futbol oynadığınız birçok futbolcu bugün teknik direktörlük yapıyor. Şu anda siyasettesiniz ama ileride teknik direktörlük yapmak ister misiniz?” sorusuna da “Şimdilik öyle bir öngörüm yok ama bilemem. Federasyon Başkanlığı, bir kulüp direktörlüğü, sportif menajerlik olabilir” yanıtını verdi.

Yayınlanma Tarihi:14:11,