SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte yasak ilişkinin gerçekleri!

Caner Erkin Asena Erkin çiftinin bilinmiyen tüm gerçeklerini o gazeteci açıkladı...

Son yılların en büyük skandalını Günaydın'ın ortaya çıkarmasından sonra sayısız iddia ortaya atıldı. Asena Erkin ile Berkay'ın yurt içi ve yurt dışında çıktıkları tatillerden tutun da el ele kol kola fotoğraflarına kadar ortalığa saçılmayan şey kalmadı.
İnsanlar konuşulanların hangisine inanacaklarını şaşırdı. İşin en doğrusu nedir? İşte Günaydın Yayın Koordinatörü Sinan Özedincik tüm gerçekleri anlattı.
Tam bir yıl önce bu haber bize geldi. Asena ile Berkay'ın fotoğrafını yan yana koyduk ve haber yapmaya karar verdik. Fakat düşündük taşındık, bu iş nasıl olur dedik.
Caner Erkin önemli ve başarılı bir futbolcu, Berkay popçu, Asena ise evli bir kadın ve bir anne. Berkay ve Asena'nın Tayland ve Londra tatillerini de öğrendik ama elimizde fotoğraf da yoktu ses kaydı da yoktu. Bu haberi yapmadık ama o tarihten itibaren bütün ekip arkadaşlarım teyakkuzdaydı.
Aradan 8 ay geçtikten sonra arkadaşımız Hakan Uç, Akmerkez'de bir kafede otururken önünden Berkay, 15 dakika sonra da Asena Erkin geçiyor. İkisinin de elinde cep telefonu olduğunu görüyor ve "Bebek odasında buluşalım" dediklerini duyuyor.
Bunun üzerine onları takip ediyor ve ikisinin de bebek odasına girdiğini görüyor. 10 dakika bekliyor, bakıyor ki odadan çıkan yok. Aradan bir 15 dakika daha geçiyor ve sonunda odaya girmeye karar veriyor.
Bakıyor ki kapı kilitli. Kapıdaki kadın görevli "Giremezsiniz, müsait değil" diye bağırıyor. Daha sonra odadan Asena Erkin ile Berkay'ın çıktığını gören arkadaşımız, fotoğraf makinesini kaldırana kadar onlar da sağa sola kaçışıyor
...ve gazetede gördüğünüz kareler ortaya çıkıyor. Asena Erkin kendini kadınlar tuvaletine atıyor, Berkay da arkadaşımız Hakan'ın üzerine atılıyor.
Bu olaylara da Akmerkez'deki çok ünlü bir kuyumcunun müdürü şahit oluyor. Bu detayları ilk kez açıklıyorum. Hakan'ın yanına gelip bir sorun mu var diyenler de olmuş ama arkadaşımız onları yanından uzaklaştırmış. Berkay fotoğraflar silinir silinmez apar topar Akmerkez'i terk ediyor.
Gazeteye geliyor ve olanları anlatıyor. Fakat şarkıcı arkadaş teknolojiyi çok iyi bilmediği için, geri dönüşüm programından habersiz. Silinen bütün fotoğrafları geri aldık ve bir kenara koyduk. Bir hafta boyunca ne yapalım diye düşündük.
Caner formunun zirvesinde, kadın evli... Fotoğrafları neden 4 ay sonra olayı ortaya çıkardığımızı soruyorlar. Yok kulüp başkanı aramış ve haberi yapmamızı durdurmuş, yok arkadaşımız Hakan'a para teklif edilmiş… Bir sürü saçma sapan iddia. Hepsi senaryoydu bu söylenenlerin. Bu haberi yapmamamızın tek nedeni müdürlerimizle aldığımız bir karardı.
Fakat Berkay, o kadar cahilce hareketler yaptı ki bizi bunu ortaya çıkarmak durumunda bıraktı. Asena Erkin-Berkay haberini bizden önce yapanlar da oldu, ancak onların da ellerinde kanıt yoktu.
Berkay'ın katıldığı bir canlı yayında Esin Övet arkadaşımız iddialara ne dediğini sorunca, "Külliyen yalan, o benim stil danışmanım, madem böyle iddialar ortaya atılıyor var mı elinde fotoğraf olan! Delikanlı olan bassın da görelim ama yok ki öyle bir fotoğraf, çünkü böyle bir ilişki yok" gibi laflar etti.
Biz bunu duyunca "artık yeter" dedik ve bu ilişkiyi belgesiyle bastık. Bu haberi bastıktan 4 gün sonra elinde Londra fotoğraflarıyla bir kişi geldi. 20 bin lira istedi ve biz de bunun etik olmadığını düşündük
Fotoğrafları istemedik. Sonrasında öğrendik ki meğer o arkadaş tüm gazeteleri dolaşmış ve para teklif etmiş. Bir büyük gazete o fotoğrafları aldı ve bastı.
Bizden sonra o güne kadar konuşulan tüm detaylar ortaya çıktı. El ele fotoğrafları ortaya çıkmasına rağmen ona bile bir bahane uydurdular. Artık söylenecek bir şey kalmadı. Son söz Caner Erkin'de. Biz artık karışamayız.