SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Drogba ve Eboue PFDK’da

G.Saray'da Drogba ve Eboue Spor Toto Süper Lig'in 14. hafta mücadelesinde Elazığspor maçında izinsiz giydikleri Mandela tişörtleri sebebi ile PFDK'ya sevk edildiler.

Güncellenme: 17:26, 07/12/2013
Drogba ve Eboue PFDK’da

Fenerbahçe – Fethiyespor karşılaşması öncesi Fethiyespor’un seremonide giydiği ‘Yüce Atatürk' yazılı tişörtler Türkiye'nin gündemi oldu. Türkiye Futbol Federasyonu, bu tişörtlerin izinsiz giyildiği gerekçesi ile Ege temsilcisini PFDK’ya sevkettti.

Federasyon’un bu kararı tepkiyle karşılanırken, dün Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray-Elazığspor maçında, sarı kırmızılı takımın iki siyahi oyuncusu Eboue ve Drogba, hayatını kaybeden efsanevi lider Nelson Mandela’nın ölümü sebebiyle giydikleri ‘MANDELA’ tişörtleri de federasyona takıldı. Her iki oyuncu da PFDK’ya sevkedildi.

TEPKİLERDEN SONRA…

Galatasaraylı iki yıldızın, “Fethiyesporlu oyuncular seremoniye ‘Yüce Atatürk’ tişörtleriyle çıkınca PFDK’ya sevkedildi. Drogba ile Eboue’ye neden ceza verilmiyor” şeklinde gelen tepkiler üzerine Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevkedilmeleri dikkat çekti.

Yayınlanma Tarihi:17:13,