SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Robben hamlesi

Beşiktaş yönetimi yenilenecek stadına dünyaca ünlü bir yıldızla çıkmak için harekete geçti. Siyah-Beyazlılar, Bayern Münih'in Hollandalısı Arjen Robben'in babası Hans Robben'le kurduğu temasta, "Gelişmelere göre sizinle masaya oturabiliriz" dedi.

Güncellenme: 16:40, 07/12/2013
Beşiktaş’tan Robben hamlesi

Beşiktaş, önümüzdeki sezon tamamlamayı planladığı yeni stadına dünyaca ünlü bir yıldızla çıkmak istiyor. Bu yönde çalışmalarını yürüten Siyah-Beyazlılar’ın Alman ekibi Bayern Münih’in dünyaca ünlü Hollandalı yıldızı Arjen Robben’i listesine aldığı ve şimdiden temasa geçtiği öğrenildi. Yönetim, şartların uygun olması durumunda önümüzdeki sezon çıkacağı Vodafone Arena’da taraftarlarını Robben’le ağırlamanın planlarını yapıyor.

ADIM ATILDI HABER BEKLENİYOR

Beşiktaş yönetimi ilk temasını ise Hollandalı yıldızın babası ve temsilcisi Hans Robben’le kurdu. Yöneticilerin geçen hafta Hollanda’da baba Robben’le masaya oturdukları kaydedildi. Görüşmede Hans Robben’in, ”Bayern Münih, Arjen’le sözleşme yenilemek istiyor. Ancak şartları konuşmadık. Gelişmelere göre sizinle masaya oturabiliriz” dediği kaydedildi. Bu dev transfer için ilk adımı atan yönetim şimdi ise gelecek haberi beklemeye başladı.

PEP GUARDIOLA SICAK BAKMIYOR

Robben’in Bavyera ekibiyle 2015 Haziran’ına kadar sözleşmesi bulunuyor. Ancak, teknik direktör Pep Guardiola’nın takımı yenilemek istediği ve Hollandalı oyuncuya fazla sıcak bakmadığı ve bu durumun Beşiktaş’ın umutlarını artırdığı ifade ediliyor. Takımı kendine göre daha radikal bir biçimde dizayn etmeyi planlayan İspanyol çalıştırıcının Robben için olumsuz karar vermesi durumunda Bayern’in bonserviste fazla bir ücret talep etmeyeceği konuşuluyor.

‘O PARAYI FERNANDES’E VERECEĞİMİZE…’

Hollandalı oyuncu Bayern’den yılda 7 milyon euro kazanıyor. Ancak, bunun en az yüzde 40’ı vergiye gidiyor. Hollandalı’ya kalan para ise 4 milyon 200 bin euro civarı. Fernandes’in yıllık 4 milyon 100 bin euro garanti paranın yanı sıra imza parası da istemesine bozulan yönetimin ise, “Bir senede bu kadar parayı Fernandes’e vereceğimize Robben’e veririz” görüşünde birleştiği kaydedildi. (Bugün)