SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk takımına “Şeriatçı” suçlaması!

Hollanda’daki Türklerin takımı SV Beşiktaş, kantininde içki servisi olan tesislerde çalışmak istemedi. Hollanda basını, “Türkler şeriata uygun futbol istiyor” ifadesini kullandı.

Güncellenme: 12:52, 06/12/2013
Türk takımına “Şeriatçı” suçlaması!

Hollanda Amatör Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş isimli takım Şeriatçılık yakıştımasına maruz kaldı. Rotterdam kentinde Türklerin takımı olan SV Beşiktaş'ın tesislerdeki alkol satışı küçük çaplı bir krize neden oldu.

Buna göre siyah beyazlıların antrenmanlarını gerçekleştirdiği Varkenoord tesislerinde restorasyon çalışmasına gidildi. Bu durumdan etkilenen ve içlerinde gurbetçilerin takımının da bulunduğu bazı takımlar başka tesislere yönlendirildi ve buralarda birlikte çalışmaya başladı. Ancak SV Beşiktaş'ın tesisindeki kantinde içki servisinin olmasına kulüp karşı çıktı. Hollanda basını, alkollü içkinin Türk ekibi tarafından dini gerekçelerle kabul edilmediğini belirtirken, “Türkler şeriata uygun futbol istiyor” ifadesini kullandı. Kulübe uygun tesis ayarlamak için belediyenin çalışma yürüttüğü ve arayışların sürdüğü belirtildi. (Skorer)