SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Drogba'daki düşüş ortada. Sneijder tam bir baş ağrısı. Florya'da otorite yok, disiplin kaybolmuş. Hatta yeniçeri ocağına dönmüş, taraftar tesisleri basıp futbolculara gözdağı veriyor. Mancini kadro istikrarını yakalayamamış, takımı da ülkeyi de henüz tanıyamamış. Şimdiden sezon sonu ya da ocakta ayrılabileceği iddia ediliyor.

Özellikle defansla dama taşı gibi oynayan İtalyan hoca, “Bu takım sezon başı kampında iyi çalışmamış” diyerek eski teknik heyeti, “Böyle basit goller yenmez” diyerek savunmayı suçluyor. Ancak suçladığı o savunma son iki sezonun şampiyon takımının savunması. Camiada ‘Fatih Terim' sesleri ise kesilmiyor, kesilecek gibi de durmuyor. Nasıl kesilsin? Bu kadroyu kuran, takımı başarıdan başarıya koşturan o…

“TERİM’İN OLDUĞU YERDE 3 ÖĞÜN DEFANS MI?”

Roberto Mancini, 1-1 biten Kasımpaşa maçının ardından yenilen gollerden şikayet etmiş ve “3 öğün defans çalışmalıyız” demişti. Yakın dostları Fatih Terim'e, bu sözlere katılıp katılmadığını sordu. Hocanın görüşü net ve her zamanki gibi dobra dobraydı: “Fatih Terim'in olduğu yerde 3 öğün defans mı!.. Terim'in takımı 3 öğün defans değil, 3 öğün hücum çalışır, hücum”

“BEN OLSAYDIM BU DÜŞÜŞ OLMAZDI”

Fatih Terim, milli takıma odaklanmış, ama G.Saray'ı elbette yakından takip ediyor. Düşüncelerini de yakın çevresiyle sürekli paylaşıyor. ‘Ayrılmasanız bu düşüş yaşanır mıydı?' sorusu kendisine sıkça soruluyor. Usta hocanın yorumu şöyle: “Ben, 2 sene üst üste şampiyon olmuş, iki Süper Kupa almış, Emirates'i kazanmış, geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkmış, İstanbul'da Real Madrid'i sahayı dar ederek elinden kaçırmış, yarı finalin kapısından dönmüş, namağlup Beşiktaş'ı Olimpiyat Stadı'nda 80 bin taraftarı önünde yenmiş bir takım bıraktım. Bu takımda böyle düşüş yaşanması anormal. Ben olsaydım bu düşüş yaşanmazdı.”

Habertürk