SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onur için ‘dev’ önlem

Eski sözleşmesiyle 7.5 milyon Euro’ya serbest kalan Onur, performansıyla değerini ikiye katladı. Trabzonspor, dünya devlerinin peşinde koştuğu başarılı kalecisinin sözleşmesini 2018’e kadar uzatmak için anlaştı.

Güncellenme: 12:55, 06/12/2013
Onur için ‘dev’ önlem

Trabzonspor, son günlerde Avrupa'nın devlerinin gündemine giren kalecisi Onur Kıvrak'ın sözleşmesinin uzatılması konusunda anlaşma sağladı. Onur'un 2016'da bitecek sözleşmesini 2018'e kadar uzatacak.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Bordo-mavili yönetim özellikle İngiliz devi Manchester United olmak üzere birçok Avrupa kulübü ile adı anılmaya başlanan kaleci Onur ile sözleşme uzatma konusunda anlaştı. Yönetim, Onur'un sözleşmesindeki, “7.5 milyon Euro'yu getiren alır” maddesinin de “15 milyon Euro'yu getiren alır” şeklinde değiştirilmesinde uzlaştı. Sözleşme uzatma karşılığında Onur'un yıllık ücretinde önemli bir artışın sağlanacağı öğrenildi. Onur, resmi imzayı bir iki gün içinde atacak. Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney de “Onur gerekli fedakârlığı yaptı” dedi.

‘UZUN YILLAR KALMAK İSTİYORUM’

Onur Kıvrak, uzun yıllar bordo mavili ekibin kalesini korumak istediğini söyledi. Onur, dün bir açılışta yaptığı açıklamada, “Ben İzmir'den gelmiş olabilirim ama burada ailemdeki gibi karşılandım. Büyüklerim babam gibi, ablalarım annem gibi, kardeşlerim hepsi beni o kadar güzel karşıladılar ki Trabzonlu oldum. İzmirliyim aynı zamanda yarı yarıya. Bu büyük formayı, bu şerefli formayı, bu temiz formayı giymekten son derece mutluyum. Allah'ım inşallah nasip eder ve uzun yıllar Trabzonspor'a hizmet ederim” dedi.

iLK FIRSATTA KALEYi KAPTI

Profesyonelliğe 2004'te Karşıyaka'da başlayan Onur, 2007'de Trabzon'a geldi. Onur, Tolga sakatlanınca kaleyi almış ve kendisi de sakatlanana kadar bir daha bırakmamıştı. Tolga, Beşiktaş'a gidince rakipsiz kaldı.

Yayınlanma Tarihi:08:23,