SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, Balıkesirspor yenilgisi sonrası kendilerine yapılan eleştirilerden dersler almaları gerektiğini söyledi.

Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzonspor’un Avrupa’da aldığı başarılı sonuçların tüm ülkeyi, kendilerini mutlu ettiğini ancak Ziraat Türkiye Kupası’nda PTT 1. Lig takımlarından Balıkerispor karşısında beklenmeyen bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, “Eğer kaza penceresinden bakarsak bu mağlubiyet bir kazadır ve tüm takımların başına gelebiliyor” dedi.

Dünyada da bu tür örneklerin bulunduğunu ifade eden Güney, şöyle devam etti:

“Ama Trabzonspor’un kupadan elenme lüksü de olmaması lazım hem Avrupa da hem ligde gidiyoruz, kadromuz bunu kaldıramaz, biz bu yüzden buradan elensek de üzülmeyelim gibi bir düşünce hasıl olabilir ama bence bizim gibi büyük bir kulübün her kulvarda hedefi olması lazım. Biz Avrupa’da, ligde ilerleyelim, kupadan feragat edelim diye bir düşünceye sahip değiliz. Taraftarlarımız bunu bilsin. Maddi olarak da bir getirisi var. Kupada finale, hedefe ulaştığında önemli bir getirisi de var. Belki de Avrupa’ya gitmenin en kolay, en yakın yoluydu. Yenilmemiz bizi üzdü. Takım kadrosu ve oyun ile ilgili çok eleştiri yapmamız belki çok yerinde değil ama hocamız ve teknik heyetimiz var. Yapılmış bir rotasyon var, onların kendi tercihidir ama bizim gibi büyük takımların her kulvarda ilerlemesi lazım. Kupadan elenmek bizi üzmüştür.”

TARAFTARIN TEPKİSİ OLACAKTIR

Güney, büyük kulüplerin taraftar kitlesinin de büyük olduğunu dile getirerek, “Taraftarların bu yenilgileri kabullenmesi bu manada zor oluyor.Tepki olacaktır. Başarı nasıl ödüllendiriliyorsa taraftarın başarısızlık anında da eleştiri yapması, tepki göstermesi gayet normaldir. Taraftar istiyor ki,Türkiye Kupası’nı da alalım, kupalarımıza kupa ekleyelim. Bu manada onlara, eleştirilere hak veriyoruz. Rakibimizi küçümsemiyoruz ama bu elenmenin Süper Lig takımından olmayışı da onları ayrıca üzüyor. Taraftarlar takımlarını hep başarılı görmek istiyorlar. Onların eleştirilerine katılıyoruz. Her eleştiriden de ders almamız gerekiyor. İnsanları yargılamadan eksikliklerimizi tamamlamamız lazım. Yenilgilerden sonraki maçlar takımın moral ve motivasyonu açısından çok önemli” ifadelerini kullandı.

Bir an önce eskiyi unutup önlerine bakmaları gerektiğini anlatan Güney, “Gaziantepspor maçı bu anlamda çıkış maçımız olacak. Bu maçı kazanarak taraftarlara kendimizi affettirip, bir an önce bu şoku üzerimizden atmamız lazım. Ardından ise Lazio maçımız var. Turu garantiledik ama bu maçtan puan ya da puanlar alıp lider olarak grubu bitirmek istiyoruz. Ben futbolcularımızın bunu başaracak gücü olduğuna inanıyorum. Onlara destek olup bu maratondan en iyi şekilde çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

Güney, kadro dışı kalan Volkan ve Batuhan konusuna da değinerek, “Bizimle olmak istemeyen futbolcular üzerinde ısrar etmenin bir yararı yok. Volkan ve Batuhan ile yollarımızı ayırmamız yüksek ihtimal, teknik heyetin raporu da önemli ama görünüş bu. Takviye konusunda tabi ki gruplardan çıkmayı garantiledik. Bu manada takıma katkı yapmak istiyoruz. Bu katkı da tamamen teknik heyetimizin vereceği rapor doğrultusunda olacak. Bunla ilgili çalışmalarımız var. Eksik görülen mevkilere katılımlarımız olacak” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:10:06,