SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal’ın tek bir isteği var!

F.Bahçe ile farkı 2. yarı kapatacaklarına inanan G.Saray Başkanı’nın “Bu geçiş dönemini en az zararla atlatsak yeter. Devre arası yapacağımız güzel şeyler olacak. 2. yarının favorisi biziz” dediği öğrenildi.

Güncellenme: 08:58, 06/12/2013
Aysal’ın tek bir isteği var!

Spor Toto Süper Lig’de topladığı 23 puan ile lider Fenerbahçe'nin 9 puan gerisinde ve 4. sırada kalan Galatasaray'da, Başkan Ünal Aysal'ın tek bir isteği var: “Bu puan farkı korunsun yeter”

Sezona kötü bir başlangıç yapan ve Roberto Mancini'nin de geçiş süreci yaşaması nedeni ile zirve yarışında geride kalan sarı kırmızılılar ikinci yarıyı bekliyor. Taraftarın protestosu ve muhalefetin sert eleştirilerine rağmen yönetim sakinliğini koruyor. Özellikle başkanlık süresi boyunca 2 lig şampiyonluğu, 2 Süper Kupa ve şampiyonlar ligi'nde çeyrek final gören Ünal Aysal kendinden emin.

Başkan, TT Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısında, söz futbola geldiğinde takımdan beklentilerini ortaya koyan net bir ifadeye imza attılar.

ELEŞTİRİLERE GÜLÜP GEÇİYOR

Zirve yarışı hakkında düşüncelerini sıralayan Aysal, yönetim kurulu üyelerine, “İlk yarının bitimine sadece 4 maç kaldı. Ligin devre arasına bu farkla girsek yeterli. Çünkü yapacağımız güzel şeyler olacak. İkinci yarının favorisi biziz. 9 puanlık fark ile ilk yarıyı, yani bu geçiş dönemini atlatsak yeter. Çünkü 2. yarıda arayı rahatlıkla kapatırız. Benim hiç endişem yok. Çünkü tedavi yöntemleri bizde” dedi.

Aysal, G.Saray camiası içinde iyice yükselen muhalif sesler hakkında ise, “Gereğinde çok fazla gürültü çıkarılıyor. Anlaşılan o ki, birileri bu dönemde gürültü kopmasını istiyor. Bunlara bazen gülüyorum. Her şeyin farkındayım. Kenetlenerek bu tabloyu aşarız” yorumu yaptı.

Hürriyet