SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetim ne karar verecek ?

Hugo Almeida, özellikle Fenerbahçe derbisindeki performansıyla parmak ısırttı. Yönetimin teklifini yenileyip yenilemeyeceği merakla beklenirken eski Beşiktaşlı isimler Portekizli gibi bir golcünün bir daha zor bulunacağı görüşünde birleşti.

Güncellenme: 10:44, 05/12/2013
Yönetim ne karar verecek ?

FENERBAHÇE derbisinde attığı iki gol ve yaptığı bir asistle izleyenleri adeta büyüleyen Hugo Almeida, yönetim ise kafasını karıştırmış durumda. Sezon sonunda sözleşmesi biten Portekizli ile yapılan görüşmelerde yönetim son olarak rest çekmişti. Eski Beşiktaşlılar ise “Almeida gibisi zor bulunur” görüşünde birleşti.

Geldiği günden bu yana sık sık sakatlandığı için istenilen verimi veremeyen Almeida, bu sezon ise nazarlık takılacak seviyede bir performans ortaya koyuyor. 12 maçta 8 gol kaydeden golcü, sezon başından beri yönetimle sözleşme görüşmeleri yürütüyor. Yönetim “Biz teklifimizi yaptık Arada küçük bir fark kaldı. Artık karar Almeida'nın” diyerek kenarı çekildi. Ancak yükselen grafiği ve 2014 Dünya Kupası'nda Portekiz Milli Takımı'nda oynayacak olmasından ötürü şimdi Portekizlinin eli güçlendi. Gözler yeniden yönetime döndü. Zira Fikret Orman, Almeida ve vatandaşı Fernandes için sık sık “Önce performanslarını görelim” diyordu. Fernandes için şu aralar vaziyet iyi değil ancak Almeida'nın performansına diyecek yok.

2.5 MİLYON EURO BONSERVİS ÖDENECEK

Peki siyah beyazlılar Almeida ile devam etmeli mi etmemeli mi? Bu soruya eski Beşiktaşlılara yönelttik. Samet Aybaba, kalitesinin tartışalamayacağını vurgularken Ali Gültiken yerine güçlü bir pivot santrafor alınması görüşünde. Sergen Yalçın ise kalırsa yanındaki oyuncunun da kaliteli bir isim olması gerektiğini belirtiyor. Christoph Daum ise gönderilmekten ziyade Portekizlinin kazanılması gerketiğin vurgulayor. Başkan Fikret Orman'ın çok karakterli ve iyi bir insan olarak nitelediği Hugo Almeida, sezon sonu ayrılsa da kalsa da siyah beyazlılar 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Zira Portekizli bağlı olduğu fondan “Sözleşmesi süresince satılamazsa bedel ödenir” şerhiyle alınmıştı.

SAMET AYBABA

Almeida, sadece Beşiktaş'ın değil Avrupa'nın en önemli golcülerinden. Fenerbahçe karşısında kalitesini gösterdi. Geldiği ilk sezon ve bu sezon süper. ALİ GÜLTEKİN

Almeida gibi golcü zor bulunur. Fakat geçen sezon katkısı sakatlığından dolayı azdı. Gönderilirse yerine çok güçlü pivot santrafor alınmalı.

SERGEN YALÇIN

Beşiktaş'ın golcüsü Avrupa'da da gol atmalı. Fenerbahçe maçlarında ise sürekli gol atıyor. Önemli olan Almeida ile birlikte oynayacak oyuncuyu belirlemek.

CHRISTOPH DAUM

Almeida tam bir golcü oyuncu. Kulüp kendisini ekonomik nedenlerden ötürü gönderiyorsa bilemem. Ancak bana göre o kazanılması gereken bir futbolcu.

 

SEZON SEZON ALMEIDA

SEZON MAÇ GOL ASİST 2013-14 14 10 3 2012-13 22 10 7 2011-12 31 14 5 2010-11 20 8 0

Süper Lig 12 8 3 11 18 186 1 0 UEFA Avrupa Ligi Play-Off 2 2 0 2 3 39 1 0

(Hürriyet)

Yayınlanma Tarihi:09:44,