SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal, Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğu çok istediklerini, bunu da kazanmak için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

Mehmet Topal, Fenerbahçe Kulübü’nün yayın organı “Fenerbahçe Dergisi”nin aralık ayı sayısında yer alan röportajında, çok değerli isimlerden oluşan kalabalık bir kadroya sahip olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu seneyi farklı kılan bence takımdaki arkadaşların birbirini çok daha iyi tanıması ve takım ruhunu gerçek anlamda ortaya koymamız. Futbolcu her zaman oynamak, kendini geliştirmek ve takımına katkı sağlamak ister. Oynamayan futbolcu mutsuzdur, bunun aksini söylemek doğru olmaz ama bu da futbolun bir kuralı ve bu duyguları en alt seviyeye indirerek takıma yansıtmamalıyız. Zaten eğer yansıtsaydık, şu an olduğumuz konumda olmazdık. Takımda herkes çok iyi niyetli, oynayan oynamayan herkes elinden geldiğince pozitif enerjisini sahaya yansıtmaya çalışıyor.”

Maç ayrımı yapmadıklarını, bütün karşılaşmalara en üst konsantrasyonla çıkmaya çalıştıklarını anlatan tecrübeli futbolcu, “Bu sene şampiyonluğu gerçekten çok istiyoruz. Şampiyon olmak için de son dakikalara kadar; mücadelemizi vereceğiz. Biz ne kadar çok istersek, ne kadar mücadele edersek, şans da adaletin her zaman yanındadır” ifadelerini kullandı.

“BASKETBOL TAKIMI BİZİ DE HIRSLANDIRIYOR”

Mehmet Topal, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın ortaya koyduğu mücadelenin kendilerini hırslandırdığını vurgulayarak, şunları belirtti:

“Başkanımızın da söylediği gibi biz bu sene bütün branşlarda şampiyon olmak istiyoruz. Gerçekten çok iyi bir basketbol kadromuzun olduğunu da düşünüyorum. Onların sahada gösterdikleri mücadele bizi de hırslandırıyor. Bizim de sahada gösterdiğimiz mücadele eminim ki onları hırslandırıyor. Onlar da bizim maçlarımızı izliyorlar. Bu iki taraflı bir spor aşkı. Branşlar olarak çok iyi kenetlendiğimizi düşünüyorum. Hiçbir kötü unsuru aramıza katmayıp sezon sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz.”

Sarı-lacivertli taraftarları her zaman yanlarında görmek istediklerini aktaran milli futbolcu, “Taraftarlar bizim için her zaman 12. adam. Biz sahada onların desteğini ne kadar arkamızda hissedersek, oyunumuzu maçlarda o kadar geliştirebiliyoruz. Onlar desteklerini sürdürsünler ve sonuna kadar destek versinler. Biz de inşallah en güzel hediyeyi sezon sonunda onlara vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu.