SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bo McCalebb’den bomba açıklamalar

Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı'nın oyun kurucusu Bo McCalebb, bu sezon her oyuncunun üzerinde büyük sorumluluklar olduğunu ve birlik olup takım hüviyetine kavuşabileceklerini söyledi.

Güncellenme: 11:05, 17/07/2014
Bo McCalebb’den bomba açıklamalar

McCalebb, kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin aralık sayısında yer alan röportajında, bu sezonki hedefler ve takımın performansı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Daha önce oynadığı takımlarda biraz daha bireysel oynamak zorunda kaldığına dikkati çeken tecrübeli oyuncu, “Üzerimde daha fazla sorumluluk vardı. Burada ise herkesin üzerinde ciddi sorumluluklar var. O yüzden birlik olup, takım olmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Takımın geçen sezon çok tecrübeli isimlerden oluştuğunu hatırlatan Bo McCalebb, “Ancak takım olmayı başaramamıştık. Bu sezon ise antrenör Zeljko Obradovic liderliğinde, 3 kulvarda da emin adımlarla ilerliyoruz. Obradovic’le çalışmak çok büyük bir keyif çünkü çok dürüst bir insan. İçi, dışı bir. İyi veya kötü neyse direkt söylüyor. Ne kadar büyük isimler olsa bile, herkesin egosunu kontrol altında tutabilen bir isim” değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Ülker’de çok yetenekli genç oyuncuların olduğunu belirten McCalebb, bu oyuncuların durumu ve THY Avrupa Ligi’ndeki performansları konusunda şunları kaydetti:

“Takımda çok yetenekli genç oyuncular var. Bence ileride çok büyük oyuncu olacaklar. Bize müthiş katkıları oluyor. Sadece maçlarda değil, antrenmanlarda da öyle. Çok sert antrenmanlar yapıyoruz. Onları antrenmanlarda izleseniz, kesinlikle 18 yaşında diyemezsiniz. O kadar iyiler. Çok çok iyi yerlere gelecekler. Avrupa maceramıza deplasmanda aldığımız galibiyetle başlamamız çok iyi oldu. Ardından elde ettiğimiz seri galibiyetlerle Top 16’yı garantiledik. Bu turda çok zorlu rakipler bizi bekliyor ama öncesinde grup maçlarımızı en iyi şekilde tamamlamalıyız. Maç maç ilerleyip, sağlıklı bir şekilde yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam etmeliyiz ve çok çalışmalıyız.”

Ülker Sports Arena’nın Avrupa’da gördüğü en iyi salon olduğunu ifade eden tecrübeli basketbolcu, “Bu salonda elde ettiğimiz galibiyetlerde taraftarlarımızın da payı çok büyük. Maçın içinde tribünlere baktığınız zaman, binlerce insanın sizin için çığlık atması muhteşem bir his. Özellikle maçın sonuna doğru yorulduğunuzda, onların desteğini görmeniz, yorgunluğunuzu unutturuyor ve savaşmaya devam etmenizi sağlıyor. Aynen bu şekilde bizi desteklemeye devam etsinler. Çünkü onların desteği ile biz varız. Onlar bize destek olduğu sürece biz de başarılı oluruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:17:08,